Zaterdag 4 mei 2024
Op de fiets naar Otranto, bijna in het puntje van de hak. We fietsen op smalle wegen tussen de olijfbomen velden. Normaal zou dit een prachtige route zijn, maar dit is het gebied waar alle olijfbomen dood gegaan zijn door een bacterie. Zo zonde! Hier en daar staan de velden te koop. Gelukkig zijn er ook veel nieuwe kleine boompjes geplant. Ortranto is een heel leuk stadje in een baai. Het is gezellig druk. ‘s Middags rijden we eerst een paar km verder naar de mooie kust Torre sant ‘Andrea Salento. Prachtige woeste kust. Het waait ook heel hard, dat maakt de ervaring nog mooier! Een paar km verderop stoppen we bij Grotta della Poesia. We rijden 70 km door naar de overkant van de hak naar Gallipoli. We overnachten in een agriturismo.
Zondag 5 mei 2024
We zetten de bus voor het centrum van Gallipoli. We lopen naar het oude centrum. Het stadje is helemaal ommuurt. Het Italië gevoel is er weer helemaal! We nemen de tijd om er van te genieten. We rijden 150 km met een tussenstop in Taranto naar agriturismo Agata in Scanzano Jonico, een boeren gehucht. De eigenaar spreekt alleen Italiaans. We begrijpen dat hij zelf olijfolie maakt van zijn olijfbomen en zijn geïnteresseerd. Hij brengt ons een beetje om te proeven. We vragen om 2 x 1 liter en gaan er van uit dat de olie in een mooie fles zit. Hij komt terug met een 2 liter waterfles gevuld met olie😀 Op z’n Jan boeren fluitjes dus. Dat heeft ook wat!
Maandag 6 mei 2024
We vertrekken op tijd. We willen vandaag naar Sorrento, naar camping Nube Argenta. Deze camping ligt ook tegen een berg. Wel even flink dalen voordat we op onze plek staan. Vanaf onze plek lopen we stijl naar een kleine haven, waar we ‘‘s avonds met uitzicht op de haven lekker eten bij Bagni Delfino.
Dinsdag 7 mei 2024
Vandaag maken we een boottocht langs de Amalfikust. Het is helaas bewolkt, maar de temperatuur is goed. De eerste stop is in Positano. Vanaf zee ziet het stadje er schitterend uit. We hebben zin om er rond te lopen. We lopen eerst langs de zijkant omhoog, waardoor je steeds mooi uitzicht op zee en het stadje hebt. Later lopen we ook door de toeristische straatjes. Veel aardewerk en kleding winkels. En natuurlijk gezellige terrasjes. We varen door naar het plaatsje Amalfi, wat wij niet zo mooi vinden als Positano. We lopen door de straatjes om de sfeer te proeven. Toevallig komen we er achter dat je door een tunnel aan de andere kant het plaatsje Atrani hebt. De belangrijkste plaatsjes hebben we gezien. Helaas missen we hierdoor de boot terug. Gelukkig kunnen we met een andere organisatie tegen betaling terug varen naar Sorrento. Pfffff
Woensdag 8 mei 2024
Pompeii staat vandaag op het programma. De camping is een paar honderd meter bij de ingang van Pompeii dus heel goed te doen allemaal. We hebben een gids geboekt, die ons veel verteld over de vulkaanuitbarsting van de Vesuvius in 79 n.C. en dat de stad werd opgegraven vanaf 1748. Mooi om te zien wat er toch allemaal bewaard is gebleven. Morgen gaan we met de trein naar Napels.
Geschreven door Buscampertje