Woensdag 11 september
Dag 14
7.45 uur opgestaan en ontbeten. Lopend Obidos ingegaan en het was er nog erg rustig.
Klimmend over de muur gegaan tot die te smal werd. Er was geen leuning alleen de kantelen om vast te houden. Naar beneden via een stenen trap en verder door de straatjes richting de uitgang van de ommuurde stad. Er kwamen allerlei touringcargasten aan, dus het werd al een stuk drukker
Op de parkeerplaats stonden al 4 touringbussen.
Bij de camperplaats vuil water geloosd en koffie gedronken. Vertrek kwart over 10 en een uurtje later waren we via de tolweg in Mafra. De camper konden we makkelijk parkeren en een paar honderd meter verder was het Nationaal paleis.
Die gingen we bekijken voor €4 p.p. en wat een mooi paleis. Kamers waar de ontdekkingsreizigers op audiëntie kwamen bij de koning. Koning Joao mocht graag pronken met zijn macht en geld.
Dit kon je wel zien aan de rijkdommen in zijn paleis. Prachtige meubelen, veel porcelein en schilderingen. Ook een hele mooie bibliotheek en hier mocht je overal foto’s maken. Dus dat hebben we ook gedaan. De capela (kapel) was ook schitterend.
Rond half 1 waren we weer bij de camper terug voor de lunch en daarna zijn we vertrokken naar Sintra. Dit was een rit van 20 km dus nu niet de tolweg maar een mooie landelijke route. We hadden een afdaling van 15 % maar alles ging goed.
In Sintra kwamen we op de parkeerplaats vlak bij het bus en treinstation. We waren net op tijd voor een wat grotere plek.
Daarvandaan was het 2 km lopen naar een van de aanwezige paleizen. Een flinke klim naar het Nationaal Paleis van Sintra.
Ervoor lag een groot plein en de Moorse invloeden van het paleis waren goed te zien.
Kaartjes gekocht en naar binnen in de eerste grote zaal, de zwanenzaal, voor grote ontvangsten.
Het plafond was beschilderd met allemaal zwanen.
De route door het paleis deed ons steeds weer verbazen. Prachtige houten meubels, marmeren wanden en vloeren, ook veel azulejos, zelfs grote tegeltableaus. Woon, slaap en kleedkamers. Een jachtkamer en een kinderkamer met verschillende formaat bedjes. Ook hier mochten we foto’s nemen en betaalden we €10 p.p. Weer teruggelopen naar de parkeerplaats waar onze camper stond.
€ 1.50 parkeergeld betaald .
Het was inmiddels 17.00 uur en we zijn verder gereden via Lissabon naar onze camping in Costa Caparica. We hadden nog wel file onderweg.
De camping ligt zo’n 20 km vanaf Lissabon. Hier blijven we 2 nachten zodat we Lissabon kunnen bekijken. Het was vandaag onbewolkt en 26 graden , maar vanavond waaide het heel erg dat de ramen niet open konden. Eten klaargemaakt en na de afwas nog even de camping verkend. Vandaag 12 km gelopen in totaal. Morgen meer avonturen.
Geschreven door Anne.en.Marjan