Italië en Sicilië

Italië, Montalto di Castro

Woensdag 22 juni

Dag 38

Goed geslapen, om 6.00 wakker en ik was benieuwd waar we waren.
Aangekleed en even via de gang naar het dek gelopen en daar zag ik land aan beide kanten.
Terug zei ik tegen Anne dat we waarschijnlijk langs Sardinië varen.
Nog even 3 kwartier gelegen want ze riepen om dat je kon ontbijten op etage 7 en 8. Je kon het echt slecht verstaan.
Wij gedoucht en zoveel mogelijk ingepakt.
Anne ging vragen hoe laat we in Genua aankwamen omdat we ook al een uur eerder waren vertrokken.
Schrikken want deze boot ging nu aanleggen in Napels en we moesten de hut uit.
De steward ging bellen wat we moesten doen en kwam al snel weer terug.
Ik had de spullen al uit de hut gehaald en we werden begeleid naar het autodek.
Daar werd het personeel ingelicht en er waren boze chauffeurs die achter ons stonden en wij in de weg. Van de boot doorgestuurd naar het vervoerskantoor die pas om 9 uur open ging.
Van de beveiliging mochten we op een plekje bij de terminal staan.
De mevr. van het vervoerskantoor kon ons eerst niet helpen en na bemiddeling van een havenmedewerker zou het geld teruggestort worden. De mevr. Op de boot had ons al 2 opties gegeven. 1 de dag in Napels blijven en de nachtboot terug naar Palermo en de volgende dag de boot naar Genua nemen. (Er ging geen boot van Napels naar Genua.)
2, zelf rijden en het geld van de ticket en hut weer terug.
Dit laatste hebben we gekozen. Het was nog wel een gedoe om direct het geld weer terug te krijgen maar komt in orde.
In de tussentijd ook de camper nog even verzet want we mochten er niet langer dan een uur staan. Vriendelijke mensen maar ze spreken niet allemaal Engels.
Om kwart voor 10 reden we door de stad Napels met z’n vele scooters en automobilisten die veel toeteren.
Wat een begin van de dag.
Richting Rome en via de ringweg (bijna bij het Vaticaan) verder naar het noorden langs de mooie kust.
Koffie gekocht bij een benzinepomp want het lekkere ontbijt op de boot hebben we gemist.
Via Formia, Gaeta en Fondi de ss148 gevolgd.
Rond half 2 weer een pauze en verder naar Tarquinia om naar de Europing Camping Village te gaan.
Daar kwamen we rond kwart over 5 aan en een mooi plekje gevonden onder de pijnbomen.
Strand en zwembad zijn op korte afstand maar daar lopen we straks even langs.
Hier blijven we een paar dagen om bij te komen van alles.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Jeetje, wat een verhaal, vervelend zeg! Er is dus kennelijk geen controle aan boord?…Raar, echt op z’n Italiaans. Gelukkig wel geld terug. We hebben de route even bekeken en jullie hebben er al best al een flink stuk van gereden, richting Genua. Gelukkig sta je als pensionada niet op tijd! Laat het biertje jullie smaken. Groetjes, Emiel & Ineke

Ineke 2024-06-26 22:09:11
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.