Zaterdag 16 september
Dag 23
Vanmorgen zaten we al om 9 uur op de fiets naar Schwaz zo’n 10 km verderop.
Weer volgens de Innradweg maar nu de andere kant op. Een mooie rustige route o.a. maisvelden.
In het stadje aangekomen de fietsen gestald en over de Bauernmarkt gelopen.
Worst, kaas, honing, brood, groenten enz. gemaakt door lokale boeren.
Verder de Altstad in , en de kerk bezocht.
Ik kwam nog in gesprek met een man, netjes in klederdracht, over de plaquette van de slachtoffers van de 2e Wereldoorlog.
Eenmaal buiten, de route vervolgd en door de tuinen van het klooster weer terug naar de Frans Jozef strasse. Daar verzamelden zich mensen in nette kleren en klederdracht en een bruidspaar. Een volgend straatje in en was er weer bij een kerkje trompetmuziek.
Nou zeiden we tegen elkaar, achter de muziek aan. Het was inmiddels stil op wat gepraat na.
Keken we over de heg, is er een begrafenis aan de gang op het kerkhof.
Dus maar verder gelopen om mooie gebouwen te bekijken. We hadden op de plattegrond gezien dat er een Schloss was waar we wel heen wilden.
Op de telefoon de route bepaald en lopen en klimmen joh!
Halverwege waren we al bekaf door de steile weg. Onderweg waren er vriendelijke bewoners die ons de weg wezen. Later werd het vlakker door het bos. Eindelijk kwamen we bij de toren ,kerk en kasteel aan.
Daar het museum bekeken op 4 verdiepingen van de toren. Boven hadden we een geweldig uitzicht over Schwaz en omgeving.
Op het terras daar geluncht en daarna terug naar beneden naar onze fietsen.
Ongeveer dezelfde weg terug gefietst en we waren rond 3 uur weer bij de camper terug.
Uitgerust en later een wokmaaltijd bereid.
Afgewassen en koffie gezet en daarna verslag geschreven.
Geschreven door Anne.en.Marjan