Update campingsituatie ivm bosbranden Jasper: we hebben bevestiging van omboeking voor onze 3 nachten. Prima oplossingen, al is het bijna 600 km op een dag tussen de twee campings. En dan niet met 140 op de Duitse snelweg, maar met 80, met een grote camper op bochtige bergweggetjes. Maar goed, elke oplossing is beter dan geen oplossing.
Het weer is omgeslagen en het heeft bijna de gele nacht geregend. 's Ochtends was het bewolt en fris, voor het eerst een trui aangehad sinds we in Canada zijn. Daarom ook besloten om snel op pad te gaan naar onze volgrnde bestemming. We hebben wat leuke korte wandelingen uitgezocht langs de route, maar we hadden weinig succes. De eerste zou een wandelpad zijn op vlonders van 1-1.5km, waar je wellicht ook bevers en muskusratten kunt zien. Het pad was na de eerste ca 300m afgesloten voor onderhoud. Spreekt voor zich dat we geen enkel dier hebben gespot....Er was wel een mooi picknickplek daar langs de Columbia rivier maar geen picknickweer erbij. Bij de start van de volgende wandeling stond er een groot waarschuwingsbord: afgesloten ivm grizzlies in de omgeving. Alleen gezelschappen met minimaal 4 volwassenen (die een permit hebben) mogen langs. Toch maar weer verder gereden. We zijn wel gestopt bij de Rogers Pass Discovery Center op de pass, weer wat opgezette dieren bewonderd. Er was ook een filmpje over wat je moet doen als je beren ziet. Op bijna alle campings staan bordjes dat er beren zijn, maar we zijn nog geen tegengekomen. Bij de Center hebben we ook informatie opgehaald over een nieuwe wandeling langs de route in het Glacier National Park naar een waterval (Bear Falls - what's in a name), maar het begon wat harder te regenen dus deze hebben we vrijwillig overgeslagen. Het heeft niet mogen zijn.
In Golden hebben we boodschappen gehaald en reden over een smalle brug naar onze camping naast een golfbaan.
De golfbaan was vandaag dicht, tot vlak onder Golden is er ook een evacuatiezone door bosbranden, dus ze namen het zekere voor het onzekere. De camping is wel halfvol, en onze Nederlandse buren hier zijn exact dezelfde mensen als op de vorige camping. (Dat krijg je als je met dezelfde lokale partner werkt). Wel gezellig. We mochten ook gratis minigolfen - dat was ook dicht vandaag - dus de beheerder vond het leuk om de campinggasten te entertainen. We mochten de golfballen ook houden, en die bleken ontzettend hoog te kunnen stuiteren op het lege parkeerterrein. Veel lol mee gehad :-)
Waar we ook veel plezier aan beleefden was de wifi hier! Voor het eerst in een week heeft de camping wifi. De jongens zijn losgegaan op youtube.
Na het eten weer spelletje gespeeld en gelezen. We waren wat minder moe want i) geen wandeling gedaan ii) Golden ligt in een andere tijdzone (een uurtje later). Best apart trouwens, omdat we nog steeds in dezelfde provincie zijn, dus ze hebben die twee grenzen kennelijk niet gelijkgetrokken.
Morgen op naar Banff. We hebben voor onderweg een paar mooie wandelingen uitgezocht, wie weet lukt het deze keer.
Geschreven door AnitaenNick.op.pad