Stage op de Internal Medicine afdeling

Canada, Calgary

Deze week had ik stage op de Internal medicine afdeling. Deze afdeling is gespecialiseerd in diagnostiek en behandeling van inwendige ziekten, zoals problemen van: Maag, darmen, alvleesklier en lever, nieren en urinewegen, hart en longen, maar ook bloedziekten en aandoeningen van het immuunsysteem en het hormoonstelsel.

Het was een interessante week waar ik allerlei verschillende dingen heb gezien.

Ik begon elke dag om 8 uur. En dan begonnen we met het doornemen van de dag. Meestal kwam de eerste patiënt om 8.30 uur. Bij alle dieren wordt eerst het algemeen onderzoek uitgevoerd: Hierbij wordt de hartslag, de bloeddruk, de ademhaling, de temperatuur en de CRT/slijmvliezen gecheckt. Na dit onderzoek komt de dierenarts om het dier verder te onderzoeken.

Ik heb ook weer kunnen oefenen met het algemeen onderzoek en met het vasthouden van de dieren. Ook mocht ik injecties geven en braunules verwijderen. Daarnaast mocht ik op het hondje van een collega oefenen met het voelen van de aders.

Verder heb meegekeken bij bloedafnames. En een paar keer bij het plaatsen van een katheter voor het afnemen van urine. Ook heb ik gezien hoe ze een blaas aanprikken voor het afnemen van urine.

Ik mocht ook medicatie klaarmaken en als dit in orde was mocht ik het bij de receptie neerleggen zodat de eigenaar het op kan komen halen. Verder heb ik meegekeken bij het verpakken & verzenden van monster voor het laboratorium en bij het maken van prijsopgaves. Ook heb ik uitleg gehad over het medisch rekenen dus hoe je de doseringen berekend voor bijvoorbeeld injecties.

Ik ben daarnaast een paar keer mee geweest in de consultroom. Hier worden er vragen aan de eigenaar gesteld over het dier en daarna wordt het dier meegenomen voor de onderzoeken. De eigenaar kan ik de ruimte blijven wachten. Als de onderzoeken klaar zijn komt dierenarts deze bespreken met de eigenaar en wordt het dier weer teruggebracht.

Op de 1ste dag mocht ik gelijk meekijken bij een CT scan van een Golden retriever. Dit was interessant om te zien! Na de CT scan kreeg de hond een endoscopie.

Ook heb ik een endoscopie gezien bij een boxer met een obstructie. Ze gingen dus met een camera in de slokdarm & maag kijken en inderdaad er kwam van alles uit: Een groot stuk plastic, een sok en 2 paar ondergoed. Het was wel erg interessant om te zien want je kon op het scherm meekijken en zo zie je nog eens hoe een maag er van binnen uitziet.

Gister heb ik ook een endoscopie gezien bij een hond. Hierbij gingen ze in de slokdarm, maag en in het eerste gedeelte van de dunne darm kijken. Hier namen ze biopsies af en deze worden opgestuurd en onderzocht.

Vandaag heb ik een echo gezien bij een kat van de abdomen en het hart. Dit was erg interessant! Maar helaas heeft de kat veel vocht in de buik en bij het hart wat natuurlijk niet goed is!

Ook heb ik gezien hoe er een bloed glucose meter werd geplaatst bij een kat dat is een rond kastje dat op de rug van de kat wordt geplaatst. Daarvan af kun je met een ander apparaatje de waardes aflezen.

Er was ook nog een hele leuke hond op consult geweest deze week een Bernese mountain dog+ poodle mix. Hij was nog maar 10 maanden oud en al 42 kilo! De hond was wel super lief en super groot haha. Hij luisterde ook super goed naar commando's als zit & lig.

Nu heb ik weer een lang weekend!
Groetjes uit Canada!

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Goedemorgen! Wow! Je leert veel! Moet echt super voor je zijn! Omdat je lange dagen maakt is het fijn dat je een lang weekend hebt met vast leuke plannen! Dat lezen we vast maandagochtend wel! Enjoy!! Groetjes uit een regenachtig Hengelo.

Mechteld 2023-08-26 09:05:24

Geweldig Meid wat je allemaal ziet en leert in het hospitaal. heel leerzaam en een prachtige manier om ervaring op te doen met allerlei behandelingen en onderzoeken. Nu lekker lang weekend om uit te rusten en te ontspannen. doe ze allemaal de groeten en we bellen binnenkort wel even. we zijn nu even druk met de rally haha. Groeten Papa

papa 2023-08-26 09:20:30

Weer een top week! Geniet van het weekend! Groetjes aan de family😀

Evelyn 2023-08-26 10:15:20

Jeetje wat heb jij deze week weer veel gedaan op jouw stage. Je leert er wel heel veel. Nu lekker een heel heel lang weekend.😘🤗. liefs mama

mama 2023-08-26 14:05:11

Wat veel geleerd en gezien, en wat groei je in ervaring echt mooi om te lezen. Genieten van je weekend. Liefs uit Vorden

Folina 2023-08-26 15:03:48

Dat is een mooi stageadres, waar je zo veel mag en kunt leren. Top Amy

Rudie 2023-08-27 10:17:56
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.