Al voor 08.00 uir uit de veren. Theo heeft slecht geslapen vanwege het lawaai s" nachts. Het is al direct bij het opstaan ruim boven de 20 graden. Op naar een strand 15 kilometer verderop. We rijden langs de Nicopolis.
We staan nu naast een bomenrijke strook tegenover het strand. Geen bomen op het brede zand/kiezelstrand, dus ook geen schaduw. We gaan bij een strandpaviljoen zitten met ligstoelen en rieten parasol. Disc jockey aanwezig evenals lounge stoelen en waterpijpen. Zijn wij even trendy.
Na verloop van tijd komen er "s middags nog twee campers bij. Een Duits gezin met drie kinderen met een boel was buiten en een Nederlands gezin met twee kinderen.
Met het Hollands gezin een praatje gemaakt.
" We hebben nog nooit oudere mensen meegemaakt die wild kamperen ' .
Ze kwamen uit Culemborg en zijn vanaf februari aan het reizen met de kinderen. De vrouw had 7 maanden verlof opgenomen. Eerst zijn ze in Spanje geweest en Italië en sinds 3 dagen in Griekenland. Leuk stel.
Nicopolis (Grieks voor: stad van de overwinning) was een stad in de oudheid in Epirus (Griekenland), gesticht in 31 v.Chr. door Octavianus na zijn overwinning op Marcus Antonius en Cleopatra VII in Actium. De bewoners van het gebied rond deze stad en de bewoners van Lefkada waren niet gelukkig met de bouw van de stad van de overwinning. Zij werden verplicht naar de stad te verhuizen en om te voorkomen dat zij terugkeerden naar hun oorspronkelijke woonplaats werd die met de grond gelijk gemaakt, zo zijn de resten van een van de steden, Kassope, die verwoest werden nog steeds te bezoeken.
Geschreven door 2021-frankrijk