Vanmorgen iets vroeger vertrokken, 09.00 uur, omdat we hoopten dat het dan nog niet zo heel erg warm zou zijn. Het plan was toch het riviertje de Leie en dan maar kijken hoever we kunnen komen, misschien wel Brugge. De Leie hebben we al eens eerder op gevaren, maar met de vorige boot "de Phryso".
Het is bijna te vergelijken met de Nederlandse Vecht. We zijn in totaal misschien 4 boten tegengekomen. Wat een rust, misschien omdat het nog zo vroeg was? Door de enorme begroeiïng langs de kant van bomen hebben we redelijk in de schaduw kunnen varen en er stond ook iets meer wind dan gisteren. Dus.......het was een feest vandaag. Niet erg diep maar René had er geen moeite mee. Het was maar goed dat we gisterenavond niet doorgevaren waren want er waren geen aanlegplekken geweest voor ons. Er was een restaurant waar we misschien hadden kunnen liggen maar de keuze van gisterenavond om niet door te gaan is toch het beste geweest. Op een gegeven moment moest er een ophaalbrug(je) omhoog voor ons, ondanks dat we met de mast (uit voorzorg) omlaag varen. De brugwachter, een jonge vent, kwam keurig op tijd naar buiten en moest de brug met de hand bedienen ๐ณ๐ณ
Het was een heeeeeeeeeeeele nauwe doorgang, (jammer dat ik er geen foto van heb kunnen maken) de willen hadden we uitgehangen maar hadden we beter niet kunnen doen want nu waren we nog breder en draaiden de willen langs de muur omhoog en knapte de (plastic) railinghaken bijna ๐ณ๐ณ๐ณ. Nog smaller dan de sluisjes in Frankrijk. De brugwachter waarschuwde ons dat de brug in Deinze tijdelijk buiten gebruik was, defect, en zodoende konden we dan niet verder. Inderdaad "draaide" de brug nog niet maar was er een goede mogelijkheid om daar aan te leggen. Midden in het dorp en er was markt dus maar het stadje in gegaan. Het was intussen 12.00 uur geworden. Even over de markt heen en weer gelopen en een restaurant opgezocht om te lunchen. Was best nog even moeilijk, veel terrassen waren vol, sommigen waren volgens René "vreetschuren" en uiteindelijk was er een prima restaurant/brasserie vlak bij de boot. Daar gezellig in een achtertuin gezeten onder een parasol. We waren net klaar met het eten toen de eerste druppels naar beneden kwamen. We hadden intussen al besloten om hier te blijven liggen ondanks dat we gezien hadden dat de brug weer open en dicht kon.
Ik had alles op de boot open laten staan dus René is meteen naar de boot gelopen om de luiken etc. dicht te doen en ik heb betaald. Uiteindelijk is de regenbui enorm meegevallen. Er was een andere Nederlander achter ons komen liggen en zei dat hij " 22 regendruppels" had geteld ๐๐๐๐ grapjas!
Heerlijk op het achterdek gerelaxed en pas om ong 20.00 uur een salade gegeten want de lunch was aardig veel geweest. We zijn ook nog toeschouwers, vanaf de boot, geweest van de "tour de Deinze"!!!! Wat hebben die Belgen toch met wielrennen??? Het koelde lekker af vanavond. René is nog even het stadje in geweest naar een muziekfestival met een "oude" Belgische rockzanger, ik had daar geen zin in, een goed boek aan het lezen en het moest uit๐๐๐๐๐๐. Het ziet er niet naar uit dat het vanavond gaat regenen en/of onweren. We nemen de gok en laten de ramen open staan voor de doorstroming. Morgen naar Brugge. Zijn we ook al een keer geweest maar ik kan me er niet meer zoveel van herinneren. Alleen dat we ergens in de stad in de gracht lagen. Ik hou jullie op de hoogte.
uit๐๐๐๐๐
Geschreven door Zomer2016.Oliver