Weer een ervaring rijker

IJsland, Rif

Aangezien het regende was het tijd voor het haaienmuseum in Bjarnarhofn waar we kennismaakten met een wel heel bijzondere ijslandse lekkernij.vroeger werdt er in IJsland gevist op de groenlandse haai waarvan vooral de lever werdt gebruikt voor lampolie. Tegenwoordig komt de haai in de winter soms voor als bijvangst waar hij vervoerd wordt naar deze boerderij. Daar wordt hij gedroogd en gefermenteerd. Dat moet wel want rauw of gebakken is hij giftig
. Na de presentatie was het tijd om te proeven.Het smaakte een beetje naar vissige oude kaas. Hakarl zoals de haai heet wordt vooral op het Porrablot feest geserveerd. Een culinair festival in januari.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Haai eten, en dat als vegetariër 😂

Marjolein 2023-05-18 19:37:05

Wat bijzonder allemaal!

Ali 2023-05-19 08:41:41

Ha ha dat gezicht van Ad als hij die haai eet...prachtige foto van dat alleenstaande kerkje, die verlatenheid....fijne voortzetting van jullie reis, zo te zien vermaken jullie je uitstekend!

Marianne 2023-05-19 15:27:54
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.