Vandaag is het zondag en ook onze aller laatste volledige dag. Want morgen vertrekken we weer richting Nederland.
De dag begon met een bezoek aan de wave piont church. De spreker vertelde zijn getuigenis.
Hij vertelde over zijn leven en hoe wonderlijk God hem daarin leiden.
Als jongen van 18 zag hij zich zelf alleen als bediende van een restaurant. Totdat hij een woord kreeg. Wat zou hij willen doen als hij 1000 of 2000 jaar te leven zou hebben.
Dat zette hem aan het denken. Hij wilde ingenieur worden, maar hij had geen vooropleiding. Hij ervaarde dat God zei jaag je droom na en ik zal bij je zijn.
Het niveau was minstens 4 of 5. Hij had niet eens niveau 1. Hij besloot toch de. Stap te zetten. Bij de vooropleiding werd hij niet toegelaten. Hoe Heer wat nu? Hij voelde als of de boot zonk. Toen herinnerde hij een woord over de Titanic die hij stelde aan zijn eigen vader op 9 jarige leeftijd. Waarom speelde het orkest door tijdens het zinken? Zijn eigen vader wist het niet, en zei “vraag het maar aan God”. Dat deed hij. Gid antwoorden hem: “ dat deden ze om mij te Eren met hun laatste restje van hun leven. Te vertrouwen op mijn woord ook al zink de boot! Te vertrouwen op mijn beloften.
Hij gong terug naar de opleiding en vroeg toch toelating examen voor niveau 3 (zonder eerst 1 en 2 te doen). Wonderlijk lukte het. Hij mocht bij zeer hoge uitzondering de test doen. Het was zoveel leerwerk (wel voor 3 jaar - wat hij in 4 maanden moest leren).
Maar het lukte!
Toe melde hij zich aan bij de universiteit, maar hij werd niet aangenomen. Het niveau moest 4 of 5 zijn minimaal. Weer ervaarde hij diepe teleurstelling. Weer werd hij bepaald bij de zinkende boot en zijn vertrouwen stellen op God en niet op de omstandigheden.
Hij ging terug naar de directeur daar werd hem eerst de toegang geweigerd, maar wonderlijk hoorde de directeur de discussie en liet hem binnen. Na 2 uur discussiëren werd gem de toegang geweigerd. Hij voelde zich verslagen, maar ervaarde de rust van God! Hij verontschuldigde zich en ging weg uit het kantoor.
Op de gang werd hij terug geroepen. Hij zou een kans krijgen, op voorwaarde dat hij geen onvoldoende mocht halen.
Hij studeerde maar haalde geen goede cijfers. Weer werd hij terug geworpen om in afhankelijkheid van God te zijn. Hij vroeg vergeving en studeerde opnieuw voor zijn tentamens samen met God. Hij haalde het zonder nog een onvoldoende te halen. Hij slaagde met een hoog gemiddelde.
De spreker wilde mijn zijn verhaal ons bemoedigen, op God altijd te vertrouwen! Juist ook wanneer de boot van jou leven dreigt te zinken!!! Hou vast aan Gods trouw en beloften!!
Na de dienst gingen we terug naar de UCSA om onze spullen te pakken voor het middag programma. Om 12 uur kwam Lucas ons halen voor een reisje naar een giraffen resort. Dit was bij een Intel Hotel. Hier mochten we genieten van de prachtige natuur van God. Het was een mooi sjiek hotel. Ze hadden gezorgd voor heerlijke hapjes, daarna konden we mee met een korte jeep safari. Het was een echt een plek om tot rust te komen.
Om 17:00 uur ging we terug naar Jeffrey’s Bay.
Daar aten we in de UCSA.
Om 19:00 hadden we Janny, Arie, Johan, Eva, Annemieke en. Alfred uitgenodigd voor een afscheidsavond.
Danielle en Annemieke opende de avond en reflecteerden terug op de mooie bijzondere momenten van de reis. Aan iedereen werd gevraagd om kort iets te vertellen. Dit was heel bemoedigend en een mooie avond!!!
Om 21:30 was het tijd om de koffers in orde te maken en te gaan slapen.
Jammer dat het al weer voorbij is, maar voldaan en dankbaar kijken we terug op een geweldige reis!!!
Morgen (maandag) nog een laatste dag in Jeffrey’s Bay.
Groet Danielle
Geschreven door Victory4all.is.weg