Werkdag 4

Zuid-Afrika, Jeffreys Bay

Vandaag mocht in samen met Ad, Erik en Daniëlle aan de slag in Humansdorp bij de Rainbow Angels. Hier waren de nodige klusje die nog gedaan moesten worden en vanwege het slechte weer was het niet mogelijk om in de wijk aan de slag te gaan. Bij aankomst was Eva die ons van klusje moest voorzien nog niet aanwezig maar na een klein rondje lopen zagen we dat er bij meerdere kasten de deuren los zaten en de laminering los liet en gingen we dus vol enthousiasme daar mee aan de slag. Op het moment dat we hier de laatste hand aan legde kwam Eva binnen en was het een fijne verrassing dat we al lekker aan de gang waren gegaan. NA het werken aan de kasten gingen Ad en Daniëlle op pad om de klus benodigdheden te halen voor de rest van de dag en Erik en ik gingen aan de slag met andere kleine klusjes o.a. het repareren van een aantal rolstoelen. Toen Ad en Daniëlle terug waren met de bouwmaterialen konden we weer lekker aan de gang met het ophangen planken bij de verschillende keukenblokjes in de klas lokalen. Het bijtsen van een plank voor onder een kookplaat. Het vast lijmen van lossen vloertegels en hier en daar nog wat andere kleine dingetjes. Toen was het weer tijd om terug te keren naar Jeffreys Bay om daar lekker van de avond te genieten.

groetjes Maarten

Vanmorgen toen we opstonden was de regen en storm gelukkig wat minder geworden. Brigitte, Jenny en ik gaan deze week een paar dagen helpen in de Moeder- en babykliniek. We konden droog er naartoe lopen en brachten ook de kinderkleding die we in onze koffers meegenomen hadden mee. Thuli, de mevrouw die in het winkeltje de kleding aan de mensen uit de wijk verkoopt was er heel erg blij mee, dat kan je wel zien op de foto's.
Toen we aankwamen werden we hartelijk verwelkomd. Ik (Jonneke) werd zelfs nog herkend, omdat ik 6 jaar geleden ook een paar dagen naar de moeder- en babykliniek geweest was. We begonnen de dag met een dagopening (een stukje uit de bijbel een lied en gebed). Daarna mochten we alle 3 met een verpleegster of verloskundige meekijken in hun kamer. Jenny keek mee bij Lynette, een verloskundige, bij haar kwamen moeders om een echo te laten maken. Jenny mocht meekijken bij het maken van de echo's. Er kwam o.a. een 16-jarig meisje met haar moeder om een echo te laten maken. Alles was goed met de baby en met het meisje dat 36 weken zwanger is. Brigitte keek mee bij Clara bij het meten en wegen van de baby's. Zij mocht ook een paar kindjes uitkleden. Ook sommige moeders werden gecontroleerd, hun bloeddruk werd gemeten, ze werden gewogen en hun urine werd gecontroleerd. En ik (Jonneke) keek mee bij Karin, bij haar kwamen moeders en soms ook een oma met de kinderen op controle. Karin gaf de kinderen hun vaccinaties en vitamines en bij de moeders werd de bloeddruk gecontroleerd en soms werden ze ook getest op TBC en/of HIV. Als de kinderen ondergewicht hadden kregen ze ook pap of melk en vitamines mee. Het was leuk om zo een kijkje in de "keuken" van de moeder- en babykliniek te krijgen.

groetjes,
Jonneke, Jenny en Brigitte




Geschreven door

Al 10 reacties bij dit reisverslag

@ Jonneke, Jenny en Brigitte: Mooi om te zien dat de kleertjes zo welkom zijn en dat jullie zo fijn mochten meekijken hoe de aanstaande moeders worden begeleid. Leuke foto's. @Maarten: goed bezig geweest! Chapeau!☺

Willeke Breure 2023-08-01 22:14:39

Fijn dat jullie weer lekker konden klussen! Geeft toch ook voldoening! Mooi dat jullie Thuli weer blij konden maken met zoveel kinderkleding! En leuk dat je nog herkend werd van 6 jasr geleefn Jonneke. Nou goede tijd nog met elkaar daar in J.B! !

Tineke 2023-08-01 22:24:02

Toppertjes, Jenny leuk jou ook zo te zien stralen ❤️ Wat fijn dat jullie weer wat moois hebben kunnen doen. Liefs en groetjes voor allemaal 🙏🫶😘

Birgit en Betty 2023-08-01 22:25:38

Super om te lezen wat jullie doen. Die baby kliniek is ook heel herkenbaar. Het schokkendst vond ik het luikje waar je baby’s in kon achterlaten

Jean Kasbergen 2023-08-01 22:26:27

Mooi Jonneke jou verhaal te lezen (ik lees alles hoor☺️) fijn en bijzonder dat jullie zo tot zegen kunnen zijn. Blijf deze zegen de komende tijd nog maar uitdelen. Liefs van mij

Tineke v B 2023-08-01 22:42:58

Fijn dat jullie deze mooie mensen zo blij maken. Daar wordt je dan zelf ook weer blij van. Fijn dat er zo'n kliniek aanwezig is. Gods zegen voor jullie werk verder. Groetjes.

Frederika 2023-08-02 07:53:18

Jullie zijn allemaal goed bezig en jullie genieten er ook van. En de mensen in JB genieten ook van jullie Aanwezigheid. 💪🏻👍🏻

Eduard Berrevoets 2023-08-02 15:26:22

Wat toch mooi om elke dag de verslagen te kunnen lezen. Zo bijzonder wat jullie allemaal mogen betekenen voor de mensen daar. Nog een gezegende tijd daar.

Corrie Iriks 2023-08-02 16:23:18

Wat mooi wat jullie allemaal kunnen betekenen daar voor zoveel mensen en wat een herinneringen gaan jullie vast meenemen naar huis!!

Nannie 2023-08-06 17:39:11

Wat een bijzondere ervaringen

Elly 2023-08-06 21:12:25
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.