Dag 12/16 - 🐢🐢🐢 en straks naar de Malediven!!

Sri Lanka, Induruwa Sea Turtle project

Vanavond is het zover! Om 20u35 (Bij jullie 17u05) neem ik het vliegtuig naar de Malediven. We landen er om 21u35 na 1u30 vliegen (18u35 bij jullie; uurverschil is daar 3u). Spannend 😆 ik ken de Malediven van postkaarten, ben benieuwd om dat in het echt te zien.

Even wil ik nog iets schrijven over het bezoek aan het Induruwa Sea Turtle Conservation Project van gisteren🐢🐢🐢
Ze verzorgen er niet enkel en alleen gewonde schildpadden. Het is zo dat, wanneer de schildpadden hun eieren leggen op het strand, die meestal door de vissers worden weggenomen om te verkopen of op te eten. Hierdoor krijgen die diertjes geen schijn van kans en kan de schildpad een bedreigde diersoort worden, en dat project wil er iets aan doen. Hoe? Wel,
ze kopen die eieren over van de vissers en stoppen ze in een beschermd gebied terug in het zand. Als de eitjes uitkomen worden de baby-schildpadden nog even in een waterbassin gehouden totdat ze in de zee worden uitgezet.
We hebben zelf een paar baby's mogen uitzetten in zee. Zalig gevoel!! Vorige nacht hebben ze er zelf zo'n 300 uitgezet, niet niks dus! Een zwangere schildpad kan tot 120 eieren op het strand uitwerpen, vandaar het hoge aantal. Inkomsten halen ze uit het bezoek van toeristen (500 roepie of 2,5 eur inkom). Een heel mooi project! Ik heb er alvast van genoten van dit bezoek, geniet van de foto's!

Voor meer info kan je ook https://marineturtles.webs.com/apps/photos/ bezoeken

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

We wensen jou een fijne veilige vlucht straks. Wat een mooie onvergetelijke ervaringen! Hopelijk heb je wat kunnen rusten op het strand. Geniet nog van de Malediven. Vele groetjes van ons viertjes.

Marijke 2018-08-24 12:25:10

Weer een ervaring rijker. Mooie foto's. Heel tof. Veilige vlucht en geniet ervan.

Linda 2018-08-24 13:43:46

Annelien, hoe was het op de Malediven? Leuk om iets bij te leren via je verhalen over de schildpadjes. Ik wens je je fijne leuke zaterdag en kijk uit naar je volgend verhaal. Groetjes van ons tweetjes xxx

Huguette 2018-08-25 08:27:00
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.