The Golden Circle

Noord Atlantische Oceaan

Na een degelijke nachtrust vertrokken we, na het nodige ontdooiwerk (zowel binnen als buiten), richting Tingvellir. Hier begonnen we rond 7:45 aan een korte wandeling van ongeveer 2km tussen de Europese en Amerikaanse tektonische platen. Op het einde van de wandeling werden de beloond met een klein watervalletje.

Na Tingvellir zetten we onze reis richting de "Geysirs". Hier konden we in levende lijve de gijsers zien. Door de sterke wind die vandaag stond waren enkele erupties ietwat teleurstellend, maar ons wachten werd beloond. Na ongeveer 20 minuten in de snijdende wind werden we beloond met een eruptie zoals je die van een gijser verwacht.

Na de gijsers kwam de honger opspelen waarop we beslisten om een tankstation op te zoeken om ons middageten op te slaan (bij de Gijsers kon je ook een broodje eten, maar €16,5 voor een half broodje leek ons iets te veel.) Blijkbaar is paasmaandag in IJsland ook een heilige dag want geen enkel tankstation was open voor 14 uur. Deze middag moesten we het dus maar stellen met enkele energierepen die we voor de reis hadden ingepakt.

Onze ijverige, maar mislukte zoektocht naar een middagmaal bleef echter niet onbeloond. Op onze weg terug kwamen we we "Faxifoss" tegen. Deze waterval was een verborgen pareltje die uitzicht bood op de 40km-lange rivier die uiteindelijk in de waterval uitmondde.

Hierna zetten we onze reis verder richting de Gullfoss, een waanzinnige waterval die onderverdeeld is in 2 treden en ook nog eens een prachtig uitzicht gaf over de bergen en rivier. Hoewel we bijna werden weggeblazen, belette dit ons niet om hier toch even bij stil te staan.

Na ons gevecht met de wind was een pauze meer dan verdiend. Voor dit rustmoment trokken we door richting Grunalaug. Dit is een relatief onbekende hot spring die zeer aangenaam was. De geo-termische krachten zoals ondergrondse lava zorgden ervoor dat het water in deze poel circa 38°C bevatte. Hoewel het verleidelijk lijkt om aan de nog steeds snijdende wind te ontspannen door even je hoofd onder te dompelen, is dit echter geen goed idee. De buitentemperatuur is echter nog steeds enkele graden onder 0 waardoor je haar kan beginnen vriezen.

Als avondprogramma stond nog een wandeling door de bergen van Reykjadalur op de agenda. Daarvoor checken we snel in op onze camping en deden we enkele boodschappen. De wandeling zelf was een stevige bergwandeling waar je je in een echt marslandschap waant.

Als avondmaal staan hotdogs op het menu met kans op Noorderlicht. Hierover morgen meer.

Ik neem nu een welverdiende warme douche en maak me klaar om te slapen.

Groetjes thuis!

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Wat een schitterende dag. Die belevenis vergeet je nooit meer. Prachtige natuur en wonderbaarlijke natuurelementen maken jullie reis tot een sublieme ervaring

Oma 2024-04-01 23:09:18

Als ik je verhaal lees, is het alsof ik er zelf een beetje bij ben! Zo mooi en geschreven, ik zie het allemaal voor me! Ziet er daar inderdaad wel heel mooi uit, moet echt de moeite zijn… Vele groetjes van thuis!

Annelies 2024-04-02 06:20:56

Amai, een goed gevulde dag! Mooie foto's en een heel mooi verslag. Heel leuk om zo te kunnen meevolgen. (ik zag dat je toch eventjes kopje onder bent gegaan :) Vele groetjes ! Papa.

Nico 2024-04-02 07:12:33

Mooie fotos , het landschap mooi , niet te veel restaurantjes maar je zult wel overleven zeker en duffel je maar goed in 👍

Oma magda 2024-04-02 07:59:34
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.