De dag begint bewolkt. We besluiten naar Trier te gaan om de stad te bekijken. We zijn er alle vier al een keer eerder geweest, maar dat was voor de een 40 en de anderen 20 jaar geleden. Eerst een heerlijk ontbijt, dit keer met o.a. gepocheerde eieren. Goed verzorgd met ruime keuze en heerlijke duitse broodjes. We genieten op ons gemak hiervan en vertrekken daarna richting Trier. Dat is een uurtje rijden.
In de stad aangekomen kopen we bij de VVV en stadsmap met wandelroute. Zo kunnen we alle bezienswaardigheden af. Eerst zien we Porta Nigra de stadspoort, een van de grootste stadspoorten uit de romeinse tijd die bewaard is gebleven. We lopen langs het Drie koningenhuis, Middeleeuwse Jodenwijk, Grote markt met allemaal prachtige bijzonderheden. We gaan de kerken bezoeken en beginnen bij de St. Gangolf, daar is een mis aan de gang. Daarna bezoeken we de Onze Lieve Vrouwekerk en de Dom. Prachtig zijn deze met veel katholieke afbeeldingen en glas in loodramen.
We zijn op zoek naar de St Joris fontein, maar besluiten eerst in een Backerei wat te eten en drinken. We nemen wienerworstjes met een kaiserbroodje. De fontein beeld Joris met draak uit en op elke zuil een jaargetijde. We zien later het Keurvorstelijk paleis met een hele mooie tuin. Ook lopen daar groepen ANWB-ers en Brenda sluit hier even bij aan ๐๐. Op naar de Römerbrücke een doorwaadbare plaats in de Moezel maakte deze plek in de steenwijd al tot een natuurlijke oeververbinding. Het is een stad met veel historie en we kijken onze ogen uit. We lopen ook nog even langs het beeld van Karl Marx die in Trier geboren is.
Maar......
Ria en Brenda hebben ook leuke winkels gespot, dus aan het eind van de middag nog even shoppen. Allebei hebben we wat leuks gekocht en nu weer snel naar het hotel, want anders zijn we te laat voor het diner. Jan probeert ook nog even of een lederhöse iets voor hem is. De dag is omgevlogen en we hebben ons weer prima vermaakt.
Geschreven door Roadtrip.NiNo