We hebben prima geslapen ondanks de hoge kussens waar we allemaal last van hadden..
Na een lekker ontbijt en lunchpakket klaarmaken gaan we op pad. Wel wat later dan gepland; ipv 9.00 werd het 9.45.
Bij het eetcafe waar we hadden gegeten loopt het pad langs hun terras aan het water het dorp uit.
Een route langs weilanden, sloten en dijkjes. Er staat veel wind maar we hebben wel weer een klein zonnetje gelukkig.
Eerste koffie en thee break rond 12.00 met een eerste broodje. Niet te lang want we hebben nog een flink stuk te gaan en het bankje staat op een tochtig stuk. Later eerste plaspauze bij een boerderij waar ze een wc in de stal hebben. De boerderijhond komt ons nieuwsgierig tegemoet en lijkt het bezoek leuk te vinden. En weer door.
Op een gegeven moment komen we in het gehucht Oostum waar een mooi oud kerkje op een wierde staat. Als we eromheen lopen zien we in het houten aanbouwtje de wc die we al op foto's hebben gezien. Daar wordt dankbaar gebruik van gemaakt. En natuurlijk foto's van gemaakt.
Weer een stuk verder gaat er een grote brug het water over. Die zien we eerst in de verte al omhoog gaan voor een schip. Aan de andere kant van de brug staat een bankje waar we gaan lunchen. We worden wat melig en maken grapjes.
Dan komt het groepje vrouwen voorbij die we in Winsum hebben ontmoet toen ze de foto van ons maakten. Zij doen de etappes andersom. Na een kort praatje gaan zij weer verder.
Daarna komt er weer een schip aan en gaat de brug omhoog. Kunnen we dat ook van dichtbij zien.
'De Vogelaars' komen ook nog voorbij; een stel waarvan hij een gele jas aanheeft en dus makkelijk te herkennen is. Gisteren haalden zij ons in vlak voor Winsum en zagen we hen vogels spotten met een verrekijker.
Op het lange pad langs het Van Starkenborghkanaal lunchen zij op een bankje en halen wij hen weer in.
Eindelijk zien we weer bebouwing en lopen we langs de Universiteit en Campus van Groningen. Via deze weg lopen we de stad in maar dan moeten we nog een paar kilometer..
We lopen door een groot park waar de mannen nog even het heuveltje nemen. Marcia en ik geloven het wel en volgen gewoon het pad.
Dan door de binnenstad langs de Der Aa kerk aan het Akerkhof met de gele toren en zien na een paar straten dan het Groninger Museum opduiken. Yes, we zijn er, daarachter ligt CS.
Marcia koopt snel een kaartje online. Ik heb te weinig saldo en heb nog maar net op tijd mijn saldo opgewaardeerd. Pfff, als we de trein instappen vertrekt hij richting Winsum. Heerlijk even zitten..
Op Winsum aangekomen halen Xander en Erik de auto en gaan Marcia en ik naar de wc bij de afhaal Italiaan op het station en staan we daarna uit de wind in de grill lucht te wachten tot ze komen. En dan uitrusten het hele stuk naar huis. Behalve voor Xander dan want die rijdt..
18.15 komen we aan in het Veen. Dat was nog even spannend met een zo goed als lege accu maar we hebben het gelukkig gered!
Bij binnenkomst krijgen we een dikke knuffel van de kids en gaan meteen de schoenen uit. Zoon haalt eten en de rest van de -niet lange- avond wordt het bankhangen met de benen omhoog. Een heerlijk en gezellig weekend! Op naar de volgende etappes in februari!
Geschreven door Pieterpad.2023