Gisteren vertrokken we uit het Krugerpark richting E-Swatini (Swaziland).
We hebben daarbij nog een heel deel van het park opnieuw doorgereden, en ook nu hadden we toch weer het geluk om een aantal dieren te spotten. Giraffen en olifanten uiteraard, maar ook de buffel (één van de big five dus).
Verder stond een lange rit op het programma, maar de natuur onderweg was wel de moeite.
Bij het binnenkomen van E-Swatini kregen we wel even een cultuurshock. De Afrikaanse weg tot de grens leek wel een autoweg en eens de grens over reden we op een zeer hobbelige zandweg vol bulten en kuilen. Dat is zo gebleven voor ongeveer 30 km en de laatste kilometers naar onze logeerplaats kregen we dan nog wel wat ( slechte) betonbaan.
Vandaag moesten we geen verplaatsing naar een andere logeeradres doen en konden we dus iets langer slapen.
Na een lekker ontbijt hebben we hier een toer van ongeveer 130 km gedaan en bezochten we o.a. een oude Swasi- nederzetting waar we een rondleiding kregen door het dorp (een 10-tal hutten) en waar we daarna getrakteerd werden op een dans en zangvoorstelling.
Ook bezochten we een kaarsenmakerij waar kaarsen in alle mogelijke dierenvormen worden gemaakt. Heel ambachtelijk. Leuk om eens te zien.
Morgen verhuizen we terug naar Zuid Afrika en rijden we naar Sint Lucia.
Geschreven door Marijke-en-guy.op.pad