Een dagje Oslo

Noorwegen, Oslo

Na het ontbijt op de boot gingen we terug naar de auto om rond 10 uur van boord te rijden. Alles ging opnieuw heel vlot en was goed georganiseerd. Eens aangekomen in het centrum van Oslo ging het minder vlot met de wagen. Er zijn heel veel straten waar enkel bussen en taxi's mogen rijden, en onze GPS was daar nog niet echt van op de hoogte. Het was dus niet simpel om bij ons hotel te geraken. Eens aangekomen bij ons hotel, het Radisson Blu Scandinavia Hotel, hebben we de auto geparkeerd op de bewaakte parking achter het hotel (deze kost bijna de helft van de parking van het hotel zelf). Het inchecken verliep vlot het het personeel was heel vriendelijk. Op onze kamer vonden we ook een klein welkomstgeschenkje, altijd leuk.

Omdat de middag al gepasseerd was, zijn we eerst een kleine 10 minuten naar het Hard Rock Café gewandeld waar we hebben geluncht. Onderweg passeerden we het 'Det Kongelige Slott' in het 'Slottsparken'. Na de lunch zijn we door de winkelstraat 'Karl Johans Gate' naar het 'Munchmuseet' gewandeld, hier hebben we ongeveer een 25tal minuten over gedaan. In het museum hebben we de twee bekendste werken van Edvard Munch kunnen bewonderen, 'De Schreeuw' en 'Madonna'. De versie van 'De Schreeuw' die we hier troffen, is één van de twee versies die hiervan gemaakt zijn. Deze versie was samen met het schilderij 'Madonna' gestolen uit het museum in 2004, gelukkig konden ze beide werken nog recupereren naar 99% van hun orginele staat.

Na ons museumbezoek zijn we nog naar het operahuis gegaan, wat ook weer een 25tal minuten wandelen was. Mooi gebouw, zowel vanbinnen als vanbuiten. We vonden het leuk om Oslo een keer te bezoeken, maar zouden er niet nog een keer naartoe komen. Goed voor een doorreis maar voor ons zeker geen citytrip waard.

Na een plons in het zwembad, lekker gegeten in het restaurant van het hotel zelf. Na het eten nog van een drankje genoten in de Summit Rooftop Lounge van het hotel. Ook al betaal je hier ongeveer 9 euro voor een gewone pint (wat trouwens overal zo duur is in Oslo), is het wel de moeite waard omdat je hier een mooi zicht hebt over Oslo. Een mooie afsluiter van een leuke dag.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Toppie 👍

Carine 2019-05-27 23:12:57

Ha ja, Oslo heb je idd op een dag gezien.... in elk geval een goede start , nu naar het basic gedeelte .... XXXX

Regine 2019-05-28 06:39:47

Al een fijn en interessant begin , op naar het volgende hotel, nog een fijne trip vandaag, tot morgen xxx Moeke

MOEKE A 2019-05-28 12:17:54
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.