Zooo, eindelijk was het dan zover; VAKANTIE! In zo’n rare tijd als deze waren we heel blij dat we lekker konden vertrekken richting Kroatië. We hebben natuurlijk ruim voor de Corona tijd alles geboekt, maar het werd er wel even spannend door.
Vanmorgen ging om kwart over 3 de wekker. Even was ik bang dat we toch al eerder in de auto zouden zitten, want de vorige keren was Leander niet te houden om te vertrekken. Nu was ie gisteravond heel moe en heeft ie gelukkig de hele nacht lekker door kunnen slapen zodat we uitgerust op pad konden!
Een paar minuten over 4 vanmorgen zaten we in de auto. Wat een tijd eigenlijk! We waren nog geen 5 minuten onderweg of het enthousiast van Leander was aanwezig. Whoop whoop, we gaan nu echt!!!
Net voor de grens van Duitsland hebben we nog even de tank volgegooid en toen konden we heerlijk door over de rustige snelweg. Weinig verkeer, weinig vakantie verkeer ook vooral. Zo gingen de eerste uurtjes vrij snel!
Eenmaal in Duitsland kwamen we op een gegeven moment een rare gewaarwording tegen. Er reed een politieauto een stukje verderop en liet geen enkele auto er meer langs. Je gaat dan natuurlijk van alles bedenken; misschien een achtervolging, of een of andere VIP die voorbij komt, nou ja, de grootste sensatie verhalen hadden we bedacht. Zo’n 10 minuten later bleek het slechts een obstakel op de weg te zijn die de politie eerst weg moest halen waarvan ze ook niet precies wisten waar ie lag. Vandaar dat ze even alles tegenhielden en ons als een soort escort over de snelheid gingen leiden. Weg sensatie verhalen.
Dat stuk rijden door Duitsland is wel echt een eind. Gelukkig hebben de Duitse auto’s ook allemaal verschillende kentekenborden. Mocht je het nooit gedaan hebben, zeker een aanrader om daar eens op te letten. De gekste dingen komen dan terug. Mijn favoriet van de heenweg is wel het kenteken geweest waarop ‘stank’ te lezen was, maar ook woorden als ‘pikt, mos, truc, sok, rotje en moes’ kwamen voorbij. Toch leuk om dan ook in de auto woordgrapjes over te maken. Je moet een beetje bezig blijven.
Na 11 uur rijden kwamen we aan bij ons overnachtingsadresje in Oostenrijk. Dik tevreden ook wel, 1100 kilometer in 11 uur is een prima gemiddelde. We waren hier al een eerder geweest, maar even vergeten waar ook alweer de voordeur zat. Dus wij kwamen doodleuk via de achterdeur binnen wandelen, oepsie, niet helemaal de bedoeling.
Ons overnachtingsadresje wordt gerund door een Nederlands gezin. Super aardig! 5 jaar geleden waren we hier ook toen we op doorreis gingen en dat beviel zo goed dat we dus nu weer terug zijn. Heel hartelijk werden we ontvangen. Daarna ging bij ons even de ruststand aan. Toch wel moe hoor na zo’n dag en dat vroege opstaan!
Eventjes uitgerust en toen door naar het terrasje hier. Spelletje en wijntje/biertje erbij met een fantastisch uitzicht, wat wil je nog meer?! Tevens stelde de man voor om voor ons te koken, een 3 gangen menuutje. Heel fijn, hoeven wij niet weer de auto in en ergens anders te eten. Met veel liefde gemaakt, kregen we tomatensoep, schnitzel met frietjes en sla (en APPELMOES! Tja, als een kind zo blij was ik daar mee, zeker omdat ik dat eigenlijk nauwelijks nog eet) en nog een lekker toetje als afsluiter!
Het weer is hier 25 graden, dus we gaan nog even lekker buiten zitten en genieten van een drankje en spelletje! Morgen rijden we door naar Kroatië.
Geschreven door Larissaenleander.op.reis