Kanalen en gradeerwerk

Duitsland, Warburg

De eerste 320 km van de route heb ik achter me liggen. Drie lange fietsdagen, waarin ik eindeloos kanalen en rivieren heb gevolgd en geleerd heb wat gradeerwerk is. Dat leg ik verderop uit.

Van de 10 rivieren waar ik langs fiets op weg naar Praag ben ik nu net bij de derde: de Diemel. Na het pontje bij Millingen ging de eerste 60 km, tot Wesel, langs de Rijn en vanaf daar was steeds de Lippe in de buurt. De Lippe is bescheidener, mooi kronkelend door het landschap met veel bruggetjes eroverheen. Maar de scheepvaart heeft er niets aan en dus ligt er vlakbij een kanaal, eerst het Wesel-Datteln-kanaal en daarna het Datteln-Hamm-kanaal. Met een liniaal op de kaart getrokken met een even kaarsrecht fietspad ernaast. Niet erg spannend, maar wel makkelijk fietsen.
Bij Paderborn, waar ik in een kermis terechtkwam waar volgens mij Tilburg niet eens aan kan tippen, verlaat de route de Lippe en steekt met een paar pittige beklimmingen - om alvast te oefenen - over naar de Diemel en naar Hanzestad Warburg, waar ik nu op de markt in de zon dit verslag zit te schrijven.

De eerste nacht in Duitsland heb ik geslapen bij een adres van Vrienden op de fiets, de twee nachten erna op een camping. Het is weer even wennen aan de tent opzetten en aan het slapen op een matje. Gisteravond kwam ik op de camping een paar Nederlanders tegen die ook naar Praag fietsen. Die verwacht ik op andere plekken weer tegen te komen.

Dan nog gradeerwerk. Fietsend door het plaatsje Werne kwam ik in een park in het centrum een ‘bouwwerk’ tegen dat me qua vorm aan een kerk deed denken en waarvan ik dacht dat het kunst was. Het bleek een gradeerwerk te zijn, een installatie die te maken heeft met zoutwinning (of met kuuroorden). Water loopt langs een hoge houten wand door bossen met takken van sleedoorn, waardoor het water zouter wordt. Voor een vollediger beschrijving zie WikipediašŸ˜€.
Overigens staan er opvallend veel kunstwerken in de steden waar ik doorheen kom, een paar ervan vind je bij de foto's.
Dank nog voor al jullie goede wensen na mijn eerste verslag en tot over een paar dagen.

Geschreven door

Al 12 reacties bij dit reisverslag

Gezellig, weer een heerlijk geschreven verslag. En wat betreft de grootte van de kermis…… jij was zeker nog nooit op onze kermis? Ik kijk uit naar je volgende rapportage. Geniet nog en liefs! Marion

Marion 2022-07-28 11:47:32

Leuk die foto’s erbijšŸ˜

Cissy Nicolaas 2022-07-28 11:56:52

Leuk om je weer te volgen zo op de fiets, geniet ervan!

Jacqueline 2022-07-28 12:14:35

Leuke foto’s en geniet ervan!

Marian 2022-07-28 13:23:20

Leuk, weer op pad. Wij zijn net terug van kamperen in Renswoude, een hotspot van de boerenprotesten.

Cora 2022-07-28 18:46:37

Leuk om zo mee te kijkenšŸ™‹ā€ā™‚ļø

Willem 2022-07-28 19:54:57

Weer leuk om je te volgen. Leuk en leerzaam. Voelde ik me net al iets met mijn 24 km.( wel in het heuvelachtige landschap). Geniet lekker!!!

Maud 2022-07-28 20:03:20

Succes Joep! Wij gaan volgende week langs de Donau. Maar wel anders haha.

Tineke 2022-07-29 00:22:35

Hoi Joep, weer mooie verhalen over je belevenissen! Veel plezier!

Els 2022-07-29 07:46:47

Zo lekker op weg! Sta je op de foto (in actie stand, met helm op) op een zelfbedieningspontje? Zondag voor een weekje naar Frankrijk, ook weer eens kamperen in een ⛺, camping Moulin de pacros. Goeie reis!!

Jan 2022-07-29 19:51:13

Leuke foto’s, Joep. Dat ā€œsmaakt naar meerā€. We krijgen door je verhalen steeds meer zin in onze eigen vakantie naar Zwitserland. Enne (hier spreekt de ervaringsdeskundige): Let goed op of je na deze tekenbeet symptomen krijgt. Niet alle Lyme besmettingen geven een rode kring om de plek van de beet!

Yvonne 2022-07-30 00:40:10

Ik leer van je bijzondere reis Joep. Gradeerwerk: nooit van gehoord. Mooie foto’s weer en smakelijke verhalen. Goede reis verder!

Titia 2022-07-30 09:18:12
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.