Eerste week in Granada

Spanje, Granada

Zondag 6 september t/m zaterdag 12 september

De eerste week zit er alweer op. Een week waarin veel geregeld moest worden: bijvoorbeeld een eigen kamer en een Spaanse simkaart voor telefoon. Ook al lukt me alles niet meteen, met veel vragen kom ik er (uiteindelijk) wel. De Spanjaarden praten zo nu en dan een beetje snel, maar zijn allemaal even vriendelijk en behulpzaam. Ook heb ik veel aan mijn buddy, Wences (student aan de Universiteit van Granada die een poging moet doen mij wegwijs te maken in de stad), die bereid is me overal mee te helpen.

De eerste indrukken van Granada: prachtige stad, lekker weer (op het noodweer van de eerste dagen na) en wát goedkoop. Het blijft me verbazen dat de prijzen hier zoveel lager kunnen zijn dan in Nederland. Ik huur voor 185 euro een appartement van 90 vierkante meter en een hapje en drankje (50cl) kosten slechts 2 euro. Afgelopen donderdag gingen we naar een discotheek waar we tot 1 uur gratis mochten drinken.

Het is wel even wennen aan de Zuid-Spaanse cultuur. De Spanjaarden zijn vrij expressief. Dansen doen zij zeer uitbundig. Je kust iedere keer iemand welkom en tot ziens. Dit zijn niet de gebruikelijke drie kussen in Nederland, maar voor Spanjaarden twee én voor Brazilianen slechts één. Voor mij voelt het overdreven om dit telkens te doen, zij voelen zich niet welkom als je dit vergeet. Inmiddels weten ze dat wij in Nederland alleen elkaar kussen met verjaardagen en bijvoorbeeld kerstmis. Daarom nemen ze het me niet kwalijk als ik het een keer vergeet.

Naast het geregel was er ook tijd voor wat gezelligere momenten. Ik ben wezen stappen, heb een bar bezocht en heb het strand van Málaga ontdekt. Maandag start de introductie week. Ik zal dan voor het eerst de universiteit bezoeken. We zullen veel informatie krijgen en waarschijnlijk wat feesten bijwonen. Daar ben ik erg benieuwd naar. Ik spreek jullie volgende week weer!

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Jauke, leuk om het te lezen succes volgende week met de studie

ellen 2015-09-12 12:48:13

Leuk om iets van je te horen. Fijn dat je nu een eigen stekkie hebt.(ziet er leuk uit)Geniet maar van het mooie weekend. Spannend maandag denk ik. In ieder geval een goede en gezellige introductie gewenst. Toi toi toi

Marleen 2015-09-12 13:41:30

Hoi Jauke, klinkt allemaal spannend en leuk. Leuk ook om dit zo mee te krijgen. Succes met de rest van je tijd daar en tot gauw. Bert

Bert 2015-09-12 17:49:16

zó dat was wel veel geregel (en ook wennen zeker?) die eerste week. Nou het echte spaanse studieleven, waaraan je al aan het snuffelen bent zo te lezen! Veel succes xx

Liesbeth 2015-09-13 15:02:08
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.