Zaterdag 27 juli Makassar-Jalan Kancil

Indonesië, Makassar

Gisteravond bij het avondeten voor Jaden een hamburger besteld. Iedereen had na lang wachten het eten al behalve Jaden. Uur gewacht en gevraagd waar het bleef. Ze hadden geen hamburger 🤷🏽‍♀️ Waarom ze dat niet meteen zeiden blijft een vraag. Na klagen bij de receptie door Sonja bleek dat het ging om het woord “ham” in hamburger. Dat is varkensvlees en dat serveren ze niet. Tja, lekker (on)duidelijk dus. Toen Jaden en Danny maar naar de KFC. Emmer kip gehaald. We gingen nog een potje biljarten beneden en daar kwam de manager van het restaurant met excuses en de bestelde burger met friet. Die werd naar de hotelkamer gebracht want Jaden had zijn buik dus al vol met kip. 🤦🏽‍♀️
Volgens mij heeft Stan die opgegeten. Daarna kregen we nog een kan bier met weer excuses en de manager wou met Sonja op de foto. Bier was niet te zuipen 🤭

Vandaag dus met gids en chauffeur naar de straat waar mam gewoond heeft. Echter zijn er 4 of 5 straten die Jalan Kancil heten elk met één andere toevoeging. Helaas geen herkenningspunten voor mam en ook pap herkende de straat niet. Ze zijn er 29 jaar geleden wel geweest en ook het huis gevonden destijds. Wat een domper! Was toch ons doel hier in Makassar 😢
Echt jammer maar het is niet anders, alle straten afgelopen maar niet kunnen vinden. De mensen in de straat zijn wel uiterst vriendelijk en behulpzaam maar niemand die huizen kent van voormalige Nederlands Indiërs. Open riooltje zien we, brrr.
Het is snikheet, dus dan maar terug naar het hotel. Chillen aan het zwembad. De drukke steden zijn we een beetje moe nu. Hier en daar nog wat buikkrampen bij sommigen maar niks ernstigs.
René en ik hebben een upgrade geboekt naar een suite, luxe hè? Vanaf het balkon heb je een prachtig uitzicht over de stad en de zee. De zon gaat prachtig onder in zee, binnen 1 minuut en 20 seconden, heel snel dus. Prachtig! En als ik er naar kijk dan denk ik weer even aan opa en oma die hier 60 jaar geleden met mam naar Nederland vertrokken zijn en mis ik ze. Ze zullen nooit gedacht hebben dat hun kleinkinderen en achterkleinkinderen hier eens naar toe zouden gaan. Maar goed, ik dwaal af met mijn gedachten aan opa Nappi en oma Deetje.
Morgen naar Bali, eiland van de goden.
Doei!

Geschreven door

Al 7 reacties bij dit reisverslag

Sjiek!!!

Esther 2024-07-27 16:49:53

Jammer dat het huisje niet gevonden is... Wel hele leuke foto van jullie twee... En je staat er best vaak op he?! Meestal maak jij ze😉

Esther 2024-07-27 16:51:28

Ja echt hè Esther, Monique staat er vaak op, is mij ook al opgevallen 😉hahaha

Son 2024-07-28 02:47:23

Hahaaa, zal de volgende keer foto’s vsnnde rest vragen, moeten ze mij die wel doorsturen, @Sonja 😁

Indonesie.familiereis 2024-07-28 03:00:13

Hahaaa, zal de volgende keer foto’s vsnnde rest vragen, moeten ze mij die wel doorsturen, @Sonja 😁

Indonesie.familiereis 2024-07-28 03:00:13

Heel jammer dat jullie het geboorte huis van jullie moeder niet hebben kunnen vinden.. Maar wel mooi hoe je schrijft over je opa en oma, dat ontroerde mij, wat zullen die heimweh hebben gehad naar dit mooie land!!

Riny 2024-07-28 11:37:12

Jammer dat jullie het huis niet gevonden hebben 🥲 Wel fijn wat jullie weer meegemaakt hebben samen 🥰. En weer hele mooie foto’s. Zeker die van jou met Sonja. Fijne dag morgen

Miranda 2024-07-28 13:40:12
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.