Vandaag vertrokken alle 3 Nederlandse campers bij Hotel Wittenberg. Wij waren de laatste waardoor het wegrijden makkelijk was.
We gaan omstreeks 11 uur op pad naar het Wörlitzer Park, dat zo'n 22 km van Wittenberg ligt.
Het Parklandschap Dessau-Wörlitz is een ensemble van steden, dorpen, parken, paleizen en monumenten in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt dat in 2000 op de werelderfgoedlijst van de UNESCO is geplaatst. Het gebied beslaat een oppervlakte van 142 km2 langs de oevers van de Elbe in het natuurgebied Mittelelbe en is bijzonder waterrijk. Het Wörlitzer park, een van de eerste en grootste Engelse landschapsparken in Duitsland en op het Europese continent, vormt er de kern van. Het ontstond in de periode van de Verlichting onder hertog Leopold III Frederik Frans van Anhalt-Dessau.
Voor dit park wordt geen toegang gevraagd, alleen het parkeren kost € 5 per dag. Gelukkig hadden we wel voor € 2,50 een plattegrond gekocht waardoor het wandelen door dit landschap een stuk makkelijker wordt. We zijn rond de vijvers gelopen en hebben op een gegeven moment een stukje afgesneden door gebruik te maken van een handbediende veerpont. De veervrouw in dit geval draait het draad op een hasperl en op de andere zijde van de pont rolt de draad er af. Voor € 1 wordt je overgezet.
In Nederland zijn deze veerponten in gebruik als fietsveer en moeten dan door de gebruiker bediend worden.
Op het immense terrein staat Slot Wörlitz, een kerk, een synagoge en een aantal andere gebouwen.
Na ongeveer 2 uur waren we rond. Vlak nadat we in de camper zaten begon het kort te regenen. Van daaruit zijn we naar Oranienbaum-Worlitz gereden maar konden de camperplek niet vinden. Een volgende camperplek leek mij niet safe en uiteindelijk kwamen we terecht bij Pferdehof Gut Greppin (sitecode 104803). We worden hier omringd door paarden.
Geschreven door Idaentheo