Een sportieve dag gehad vandaag. Om 7 u opgestaan want om 8 u zou de taxi al voor t hotel staan. Het was zowaar vol in de ontbijtzaal maar op enig aandringen konden we er toch terecht. Iets na 8 stonden we klaar en de taxi verscheen rond half 9 pas. We rijden in 10 minuten naar de opstapplaats van onze mountainbiketocht. We fietsen vandaag vanaf een niet meer actieve vulkaan naar beneden. Onze Gids voor de tocht heet Donny. Hij doet erg zijn best om Engels te spreken maar dat levert af en toe wat verwarring op. Blijkbaar kan hij de f niet uitspreken dus het duurt even voor we begrepen wat hij met ‘. Do you want to have koppee’ bedoelt.
De taxi zet ons af bovenaan de rand vd krater. Dat klinkt misschien spectaculair maar t was gewoon de doorgaande weg met een soort van restaurant. ‘ Here you can hape some breakpast and relax’. We hebben al breakfast gehad meneer de gids. Oh than you can drink koppee or tea. Hans heeft de koffie geprobeerd maar die is over de railing gegaan, niet te zui... We waren al snel klaar met relaxen en wilden fietsen. Bovendien stonden we hierboven behoorlijk uit ons hemd te waaien. Een vestje was geen overbodige luxe geweest.
De volgauto met fietsen kwam net aan dus we hadden eerste keus ( lees: de grootste fietsen).
Ze rijden hier links! Dus opletten geblazen! De eerste km ging al meteen steil naar beneden. De mannen gingen in een redelijk tempo omlaag. Marloes en ik raakten meteen achterop. Schijters. Na die eerste km waren onze handen al verkrampt vanwege t remmen. Gelukkig nog maar 25 km.... de tocht echter was prachtig. We reden langs, bloemen, groenten-, fruit/ en later ook door rijstvelden. Zo af en toe stopten we om foto’s te maken. We bezochten een balinees huis op t platteland. Een wat uitgebreidere stop maakten we bij een ambachtelijke koffiebranderij waar koffie gemaakt wordt van kattenpoep. ( een zg viskat). Feitelijk vreet deze kat bessen vd koffieplant en poept deze uit waarbij de koffiebonen een fermentatie hebben ondergaan. Deze worden gereinigd en gebrand en daar wordt deze exclusieve Luwak koffie van gezet. We hebben m geprobeerd en hij was inderdaad erg lekker!
De tocht werd vervolgd. Het wegdek bestond uit asfalt, asfalt met kuilen, asfalt met kuilen en hobbels, paden met brokken asfalt, betonpaden, zanderige paden en paden van 15 cm breed tussen de rijstvelden door waarbij je de waterputten moest ontwijken. Best wel inspannend maar een prachtige rit.
Na 3 1/2 u waren we (met een houten kont) terug bij het verhuurbedrijf alwaar we konden aanschuiven voor een lunch.
Voor de rest vd middag stond nog een tour van de reisorganisatie op t programma waar we niet veel zin in hadden. Omdat de gids en chauffeur al 2 u op ons gewacht hadden zijn we voor ons fatsoen meegegaan. We bezochten ( weer) een Balinese woning, een zilverfabriek en een houtsnijbedrijf. Het doel was natuurlijk om ons wat te verkopen maar daar hadden ze aan ons geen goede aan. Jammer van de tijd want die hadden we graag in Ubud besteed.
Het is vandaag een feestdag waarbij de God vd vulkaan wordt geëerd (Galungan). Heel Bali is prachtig versierd. Overal hangen bogen (Panjor) over de weg en bij alle tempels wordt geofferd. Ieder huis heeft een eigen offer tempeltje. Overal zagen we versiersels met bloemen hangen en op offerschaaltjes lagen fruit, bloemen, koekjes, rijst, wierook etc. Een bont geheel. De meeste inwoners zijn vrij en het was dan ook een drukte van jewelste op straat. Hier in t verkeer rijden is een uitdaging hoewel er weinig ongelukken gebeuren.
Net voor t donker waren we terug in ons hotel. Nog snel moesten er nog wat miljoenen getapt worden want die vervliegen hier snel.
Even een douche en op weg naar t restaurant.
Geschreven door Hamimasttravels