We begonnen de dag weer vroeg want we hadden met een aantal andere gezinnen afgesproken om naar een zeeschildpadden “opvang” te gaan.
Eerst lekker ontbijten en daarna stonden de tuktuks weer klaar.
Na een half uurtje rijden kwamen we aan bij de opvang en moesten we eerst onderhandelen over de toegangsprijs. Na eerst bijna weggelopen te zijn, hadden we later een schappelijke prijs om naar binnen te gaan.
In de eerste ruimte was een aquarium met jonge haaien die als ze 1,5 jaar zijn weer worden uitgezet. Na wat uitleg vertrokken we naar de volgende ruimte waar we uitleg kregen over de zeeschildpadden.
In de nacht zijn er personen die op het strand observeren of er een schildpad eieren komt leggen. Als dat gebeurd is halen ze de eieren eruit en begraven ze ze weer binnen in een kooi met zand die afgeschermd is voor de natuurlijke vijanden.
Als de kleine schildpadden uit het ei komen worden ze in een bassin gestopt, waarna ze na drie dagen uitgezet worden in de zee. Hierdoor overleven meer zeeschildpadden.
In de wereld zijn 7 verschillende soorten schildpadden waarvan er 5 voorkomen in de Indische oceaan. De grootste kan wel 2 meter lang zijn en 250 kilo wegen.
In andere bassins zaten gewonde schildpadden die zich niet meer kunnen redden in de zee, de een zonder poot door een haaienbeet, de ander door plastic waardoor hij niet meer kon duiken om voedsel te vinden.
Maar er waren ook schildpadden die moeten aansterken om later weer uitgezet te worden.
Ook waren er twee albino schildpadden die niet veilig zijn voor haaien in de zee, omdat ze aangezien worden als vis.
Na de rondleiding zijn we weer in de tuktuks gestapt en een half uurtje later doken we het zwembad in van het hotel.
Na de lunch is Diana met een ander gezin de stad ingegaan naar een Ayurvedische spa en bleven Mees en Peter met de dochter van het gezin in het hotel.
In de avond hebben we met de groep a la carte gegeten en gaan we ons opmaken voor de laatste dag morgen, voordat we dinsdagochtend vroeg weer naar huis vliegen.
Geschreven door Fam.Haneveld