Abel Tasman NP & Fox Glacier

Nieuw-Zeeland, Motueka

09.10.2017 - 13.10.2017
Abel Tasman NP & Fox Glacier

Maandagochtend nemen we de ferry van Wellington naar Picton naar het zuidereiland van Nieuw-Zeeland. We naderen de bestemming door de fjorden en zien meteen dat het zuidereiland een ruiger voorkomen heeft. Nog maar net van de ferry af vinden we een "lunchspot with a view" waar we graag gebruik van maken. De uitgestippelde route leidt naar Motueka, dit kleine dorpje ligt vlakbij Abel Tasman NP.

De volgende dag huren we een tweepersoons zeekajak zonder gids. Na een uitgebreide veiligheidsbriefing (met oefeningen) blijkt dit toch iets avontuurlijker is dan van tevoren ingeschat. Het grootste deel van de dag zijn we op zee en genieten we van de kust met strandjes en regenwoud al is het ook wel hard werken. Op de kop van één van de eilanden zijn tientallen zeeleeuwen (vooral moeders met babies), het is echt heel gaaf om deze beestjes te bekijken, terwijl we deinen op de golven.

We verlaten Abel Tasman NP al snel om via de west coast af te zakken naar de gletsjers. De gletsjers zijn vanaf afstand via verschillende tracks te bekijken, maar DE trip om te ondernemen is op de gletsjer wandelen. Deze trip is om meerdere redenen exclusief, maar vooral omdat het alleen met mooi weer kan en je er met een helikopter afgezet moet worden. Nogal een uitdaging in een gebied vlakbij zee en grenzend aan regenwoud.
Wanneer we opstaan tellen we onze zegeningen, het is schitterend weer!!! Dit is het laatste zetje, we boeken de trip.
De helikoptervlucht en de tocht op stijgijzers op de Fox Glacier zijn een fantastische ervaring. Aan het einde van onze trip slaat het weer om en moeten we met gepaste spoed van de gletsjer af. We vliegen apart en Ris zit in de laatste helikopter terug, wolken worden heftiger, en als het tè wordt kan de helikopter niet meer vliegen en krijg je er een gratis gletsjer overnachting bij..., uiteindelijk komen we allebei weer beneden. Scheelt Erwin een belletje aan Corrie en Fred... De expedities na ons worden afgelast, net als de dag ervoor. Lucky us!

We maken nog een avondwandeling voor het slapengaan (ongeveer 22.00 uur). Stel je een donker bos voor, waar je zonder lamp doorheen wilt lopen omdat je gehoord hebt dat er glimwormen leven. Je bent er met zijn tweeën en opeens klinkt het geluid van wat thuis het luchtalarm is in een gebied waar tsunami's en aardbevingen kunnen zijn... We stonden aan de grond genageld, gelukkig bleek het hier "maar" een oproep voor de (berg)brandweer te betekenen...

De volgende ochtend lopen we in de stromende regen nog door de vallei naar de andere gletsjer in de buurt, de Franz Josef gletsjer. Daarna gaan we op weg naar Queenstown via een geweldige route; we zien de zee, dan de bergen, valleien, wijnranken, watervallen, het is hier echt prachtig.

Geschreven door

Al 10 reacties bij dit reisverslag

WoW Geweldig 😁😁😁

Fred 2017-10-13 13:04:13

Ziet er fantastisch uit’ 😘

Corrie 2017-10-13 13:11:13

Wat een belevenis! We zien al weer naar de volgende uit! Fijn weekend.

Herman en Ali 2017-10-13 14:08:28

Sprakeloos!!!!!

Wim en Dita 2017-10-13 15:28:16

Jullie maken wel een geweldige reis zeg. Hele mooie foto's erbij. Klasse. Nieuw Zeeland he?

Klaas Jut 2017-10-13 16:26:01

Oh wat heerlijk om te zien weer ☺️ Super gaaf die extremen van bountystrand en gletscher in één reportage! Volgens mij vermaken jullie je nog steeds uitstekend (wie had dat gedacht? 😜) Enne... voelt t inmiddels al als 'meer dan' een vakantie?

Dorine 2017-10-13 16:39:48

Wauwie 😍 De babies zeehondjes zijn echt te schattig! En de gletsjer tocht heel vet! En ja Erwin is goed in beeld maar ik vraag me nog steeds af waar blijven de Grrr foto's?

Hélène 2017-10-13 20:15:28

Schitterend! Zo'n mooi land! Hele tijd flashbacks we hebben ook kayaktocht daar gedaan en de gletsjer alleen zonder helicopter we hebben hem opgelopen. Geniet ervan!!! En geloof me het wordt zelfs nu nog mooier!

Marjolein Jansen 2017-10-14 13:31:54

Ziet er allemaal prachtig uit en wat een prachtige avonturen beleven jullie lekker van genieten

Pleunie 2017-10-16 07:38:10

Pffff... wat ziet dat er mooi uit πŸ™ŠπŸ™Š Best jaloers πŸ˜πŸ˜‰

Sandra (tante) 😁 2017-10-16 09:43:19
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.