Boerke Lemeire Goes Vietnam

Vietnam, Tra Que herb village

Hoi,
Deze morgen kwamen ze ons meer of op tijd ophalen voor de kookles.
We trokken eerst naar een plaatselijke markt waar geen toeristen lopen maar enkel plaatselijke bevolking. Daar moesten we ingrediënten kopen in de Vietnamese taal.
Onze kok voor de dag was Lina en sprak ons toe wat we moesten zeggen. Die taal hier is niet normaal, de uitspraak is echt heel belangrijk.
Als je een kokosnoot wil kopen en je legt de klemtoon op het einde naar omhoog dan krijg je een kokosnoot maar als je die neutraal legt dan krijg je watermeloen. Leg je de klemtoon op het einde naar omlaag dan ga je naar huis met een ananas. Jawadde dadde, nog een geluk dat ik alles lust.
Na onze bescheiden aankoop van fruit vertrokken we naar de plaats van het gebeuren. We zaten op de'n buiten waar ze een enorm aantal aan groenten en kruiden hadden.
Om 2u s'morgen waren ze daar al in bedrijf om de groenten naar de markt te brengen want om 4u is het daar al vollen bak.
Lina, onze gids maakte van alles graag een spelletje. Eerst kregen we een drankje aangeboden en wist ze ons te vertellen dat we kikkereitjes aan het drinken waren. Na een tijdje bleek dit dan zaadjes van een bepaalde plant te zijn. Na het verkennen van de tuin mochten we eerst nog wat in de tuin werken, het veld bewerken, zaaien en erna was het tijd voor ontspanning. Een hoofd, schouder en voetmassage werden ons aangeboden. Niet slecht mijn gedacht.
Erna was het tijd om te koken. Ook al zou je denken, Azië is Azië maar dit is toch een totaal andere keuken of Thailand. Vooral veel minder spicy maar daar passen we al snel een mouw aan door wat extra chili aan toe te voegen.
Na het koken was het tijd om alles binnen te spelen maar dit was ons toch niet geluk. Denk dat we voor gans da bedrijf hebben gekookt.
Na een korte break werden we netjes terug afgezet aan het homestay.
Deze avond nog even de stad in want we mogen alweer gaan inpakken, morgen vertrekken we naar Hué, de oude keizerlijke hoofdstad van Vietnam maar daar morgen meer over.
Groetjes Domi & Patricia.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Chef Domi :)

Faane 2020-03-05 05:32:11

Zag er alleszins hééél lekker uit!😋

Hilde 2020-03-05 07:28:59

Ziet er wel geslaagd uit !

Leslie 2020-03-05 08:30:08

Ach ja jullie doen mee aan boer zoekt vrouw in buitenland haha. Het eten ziet er alvast in orde...boerke Lemaire een welverdiende 9 :-) . Enjoy ....sawadikaa

Ingelke 2020-03-05 10:31:33

dat zou me ook wel smaken...

bianca 2020-03-05 22:34:16
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.