Aan de hand van het informatieboekje over het ambachtelijk weekend hadden we een fietstocht uitgestippeld van 29,2 km. Op onze eerste halte bleven we al plakken om een koffie/chocolademelk te drinken bij chocolatier Balenda,die vooral bekend is voor zijn chocolade neusjes. Op de 2de halte, Cremerie François, waren we te vroeg want hier waren ze nog alles aan het klaarzetten. We hebben er niet op gewacht want we hadden veel stopplaatsen voorzien.
Op het St Jansplein stonden enkele standjes met kleine handwerkjes. Sabine heeft daar een fietszadel gekocht.
In de Luccastraat was er een vrouw aan houtsnijwerk bezig. Ze was een keukentafel aan het maken. Achteraf laat ze de stukken aan elkaar zetten door een schrijnwerker. Dit zou ik ook wel willen kunnen. Wie weet later als ik op pensioen ben (en niet te veel last heb van mijn reuma...).
In en aan een zaaltje in de buurt van de Synthia was er een smid aan het werk. Binnen in de zaal hebben we iets gedronken. Er speelde een man Vlaamse meezingers op een accordeon.
De laatste halte in Sint-Niklaas was een dame die perkamentkunst beoefende. Hier kochten we voor ons ma een lampenkapje. Ze is per slot van rekening zeer gehecht aan handwerkjes.
Op naar Nieuwkerken...
Aan 't Verschil kwamen we mijn kapper, de Patrick ,tegen samen met zijn stiefzoon, de Timmy. Ik herkende Timmy nog goed maar je zag wel dat hij geestelijk nooit meer de oude zal worden na zijn ongeval.
Daar in 't Verschil kocht ik een doos voor tissues en nog iets bijzonder voor ons Jolien. Volgende zondag wordt onze Liam gedoopt en zij is meter, of metie ,zoals Liam haar zal noemen. In dat zaaltje vonden we een glazen plaat op een staander waarop het woord "metie" in een tekstje was verwerkt.
Verder in Nieuwkerken hebben we Brouwerij Verhofstede links laten liggen omdat het er te druk was en zijn we eventjes in de kinderboerderij "Den Binnenhof" geweest. Daar waren o.a. buren van Sabine haar ouders met glaswerkkunst bezig.
'sMiddags waren we ook nog gestopt aan een hoevewinkel (Hildes ambachten) en daar hadden we gezien dat ze lekkere hamburgers (zeg zo maar geen hamburgers tegen entrecôteburgers) hadden. We hebben onze fietstocht dan daar afgesloten om elk 2! entrecôteburgers tussen een echet pistolets op te eten.
Geschreven door Chris-en-sabinesbuscamper.reizen