Eidfjord - Viksøyri

Noorwegen, Eidfjord

Eerst gaan we over de Hardangerbrug. Deze hangbrug is hoog genoeg om de cruiseschepen er onderdoor te kunnen laten varen. Aan beide zeiden van de brug heb je tunnels met daarin rotondes gemaakt. Na de brug volgen we de bergroute via Ulvik. Prachtige route maar vanwege de regen beperkt uitzicht. Via weg 13 van Voss naar Vik rijden we weer over hoogvlaktes, langs kolkende rivieren en heel veel watervallen. Noord van Myrkdalen waar de weg met haarspeldbochten omhoog gaat zie je de Sendefossen naar beneden komen. Vlak voor Viksøry zijn we nog gestopt bij het Hopperstad stavkyrkje en het Hove steinkyrkje (beide rond 1100 gebouwd) Nu staan we bij Vik camping in Viksøry aan het Sognefjord. Morgen weer door want het blijft regenen.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Hé jammer van de regen. En ook weer een super mooie tocht. De tunnels dat zijn is toch een apart verhaal. En eigenlijk wel bizar dat je onder de rotsen dan zo’n lange tunnels hebt met rotonde en wel. Wij zijn toen ook een keer een tunnel in gegaan van ik weet niet hoeveel km. En ook zo’n rotonde. En zijn jullie nog in die staafkerk geweest want dat is toch wel een aparte bouw. Hopelijk wordt het vandaag beter weer

José 2023-07-18 08:21:48
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.