Vandaag heb ik Bari ontdekt. ‘s Ochtends was het even onwennig in de hostel, en rond 9u ben ik opgestaan en heb ik een douche genomen. Heel propere hostel, echt een aanrader: Habari We Dorms!
Ik had gezien dat ze een Bialetti espressopotje hadden, maar ik had dit zelf nog nooit gebruikt. Ik zag dat een meisje koffie voor zichzelf aan het zetten was dus heb ik haar gevraagd of ze het even kon voortonen, en dat is dan ook gelukt. Ik stond op met een verse kop koffie! ☕️ ik heb me vervolgens in de eetruimte gezet, heel gezellig trouwens, waar ik Evelyn heb leren kennen, een Australische. Ze vroeg naar mijn plannen, en ik vertelde haar over de ‘free walking tour’ die ik geboekt had om 17u30. Dit had ik online ergens gelezen. Gratis en ineens een hele tour door de stad, wat moet een mens nog meer hebben? Plus, een leuke manier om mensen te leren kennen, dacht ik zo.
Evelyn besloot ook om de tour te doen en schreef zich in, en vervolgens startte ik de dag op mezelf. Eerst een cappuccino en croissant in een parkje, dan op ontdekking gegaan en een kasteel ontdekt, genaamd ‘Castello Svevo’ waar ik maar 2 euro inkom moest betalen aangezien ik nog 25 jaar ben momenteel. Een leuk kasteel met een enorme geschiedenis. Vervolgens zette ik mijn tocht verder en ontdekte ik ‘Bari Vecchia’, ofwel het oud stadsgedeelte van Bari. Een labyrinth aan gezellige straatjes en kerkjes. Heel gezellig, en vrij toeristisch. Ik besloot richting de zee te stappen en daar langs het water te kuieren. Zeer mooi, maar geen strandjes. Langs het water kreeg ik honger en heb ik me op een terrasje gezet waar ik een ‘piadina’ en uiteraard een Aperol Spritz bestelde.🍷 Ondertussen heb ik wat gelezen in mijn boek om het minder onwennig te maken tijdens de solo-lunch. Daarna zette ik mijn tocht verder langs het water en las ik onderweg verder in mijn boek. 📖
Daarna de ‘free walking tour’ met de flamboyante Fabrizio als tourguide. Evelyn was er ook. Het was een interessante tour van het oud stadsgedeelte met wat leuke anekdotes en de rijke geschiedenis van de stad met veel invloeden van buitenaf. Evelyn had intussen een local leren kennen, en deze heeft ons na de tour enkele leuke adresjes getoond voor te eten en te drinken. ‘Panzerotti’ (gefrituurde deeg met mozzarella en extra’s) en Aperol Spritz met ‘Taralli’ (zoute koekjes in de vorm van een ring) stonden op het menu. Heerlijke en geslaagde avond!
Buona notte! 🇮🇹
Geschreven door Taytay.op.avontuur