We moesten er even op wachten, maar eindelijk was het dan toch tijd voor ons weekendkamp! Jammer genoeg niet op Dwingeloo, maar de leiding had het veld bij 't Dok omgetoverd tot een heus kampterrein: Fort Boyard! Bij Fort Boyard is het doel om zoveel mogelijk sleutels te verzamelen, dus dat wordt nog een strijd dit weekend! Om 15:00 kwamen de leden één voor één binnen druppelen met tassen vol bagage, maar de tenten stonden nog niet.... Gelukkig had de leiding de keukentafel nog afgemaakt en er een zeiltje overheen gehangen die ook de zware windhozen tot een minimum reduceerde als je eenmaal binnen stond, dus alles stond gelukkig droog want de voorspellingen waren niet veel soeps.
De eerste hindernis kwam al snel tevoorschijn want de tenten moesten opgezet worden. Dit was ook meteen een grote hindernis voor de leiding want het waren nieuwe tenten! Na een hoop gestuntel en gepruts was het gelukt om ze staande te krijgen en dankzij de leden ook nog mooi, al zeggen we het zelf!
Daarna was het alweer tijd om het eten klaar te maken. Na een spoedcursus gas aansluiten en koken van Jetze gingen ze aan de slag. Na vakkundig snijwerk en gekokkerel kregen we heuse kampmacaroni te eten. De wolven (meiden patrouille) waren zo lief geweest om ook voor de leiding te koken (met natuurlijk een sleutel als resultaat, haha) en de beren (jongens patrouille) hadden een vegetarische macaroni gemaakt, die ook erg smakelijk was.
Toen het eten opgesmikkeld was en het echte kamptoetje (dubbelvla met hagelslag en slagroom) achter de kiezen was was het tijd voor de afwas en het avondprogramma. De leden konden hierbij kiezen wat ze wilden doen, brood bakken op het kampvuur of het Eurovisie Songfestival kijken op groot scherm met chips en Cola/Fanta erbij (want een deel van de leiding kon zoiets natuurlijk niet missen, haha). Daarna nog even gezellig bij het kampvuur en toen was het alweer bedtijd.
Een geslaagde eerste dag en het weer viel ons alles mee!
Geschreven door Scouts-harlingen.reisblog