Naar Moncofar

Spanje, Moncofa

Donderdag 17 september

De routine komt er aardig in,,,, eerst de pootjes dan de mover, de caravan van de handrem want anders blijft de caravan staan.
Maar ik ben niet enige, er kwam een Belg met een mega caravan, nog nooit zo’n grote gezien, die wilde wegrijden toen de pootjes nog uitgedraaid waren. 😄
En dan vertrekken, eerst de muggen, de duizenden vliegen, de blaffende honden en rioleringsstank gedag zeggen, deuren dicht in de auto en de airco aan.
Hoppa naar de volgende camping.

Maar het zwembad was top, en restaurant ook, daar hebben we gisteren voor de tweede keer gegeten nu een dag aanbieding.
Salade vooraf, kabeljauw als hoofdgerecht en koffie toe alles met een fles wijn voor 38 euro.

Net aangekomen op camping Monmar in Moncofar.

Geen muggen, geen vliegen 🪰 geen honden toegestaan en rust.
Tenminste dat dachten wij, naast de camping is een honden kennel lachen natuurlijk, gelukkig niet de hele dag last.

Hier blijven we wel een paar dagen, genoeg te zien en te doen.

Moncofar is een klein plaatsje, op zondag gaan alle Spanjaarden opgedoft het plaatsje in en genieten van een wijntje met tapas.
Hier moeten wij wel aan wennen omdat de Spaanse restaurants tussen 14.00 en 16.00 uur de hoofdmaaltijd serveren.
Een lichtere maaltijd “een soort groot nagerecht” wordt na 21.00 gegeten zelfs tot na 22.00 uur.
Als je om half vier komt, en je bestelt wat, dan trekken ze voordat de laatste hap erin zit de borden onder je neus weg.
Vervolgens zetten ze de volgende gang neer met de vraag of je al koffie wilt, misschien mogen we eerst ons nagerecht opeten en het wijntje opdrinken?
Wij gaan nog een keer in de herkansing, maar dan wel om 14.00 uur.

Het valt op dat de klimaat verandering ook in Spanje zijn sporen achterlaat.
De vele overstromingen en bijzondere weersveranderingen vragen om een aanpak om de kust te beschermen.
Op 80 % van de flats en huizen hangen spandoeken, met de kreet ESPIGONES wat golfbrekers betekent, een soort wanhoop kreet.
De Spaanse regering belooft al vele jaren de kust te beschermen maar er gebeurt helemaal niets.

Vrijdag vertrekken we weer naar Crevillent

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.