En zo opeens was het alweer de laatste dag van onze vakantie op IJsland... jeetje, wat zijn deze twee weken omgevlogen zeg!
We hebben met volle teugen genoten van de bijzondere omgeving hier en alle moois dat we gezien hebben.
Maar... één bijzondere plek hebben we nog niet gezien en daar gaan we vandaag naar toe: the blue lagoon!
Normaal moet je weken van tevoren hier je entree tickets voor reserveren maar wij konden dit gewoon de afgelopen week nog doen omdat het zoveel rustiger is op IJsland met de toeristen.
We laten de kids nog even weer wat langer liggen en maken van onze laatste maaltijd in Reykholt maar een lekkere brunch met alles wat nog op moet. Martijn probeert de auto gelukkig op tijd te starten en de accu laat het weer afweten. We staan gelukkig niet echt op tijd en rommelen nog wat aan totdat er iemand komt met startkabels. Wat een flutauto... maar dat is van later zorg bij het inleveren. Nu eerst maar op weg naar the blue lagoon dat vlakbij het vliegveld ligt waar ons hotel voor vannacht ook is. Het weer is vandaag niet zo mooi, veel lage bewolking en wat sputters her en der. De route naar het zuiden lijkt wel door een maanlandschap te gaan, allemaal lavavelden!
Om 15.30 uur komen we aan bij the blue lagoon... Het bad, of eigenlijk een kunstmatig meer, ligt in een oud met mossen begroeid lavaveld. Het water heeft een temperatuur van 39 graden Celsius en bevat ongeveer 2,5% zout. Het warme water is eigenlijk een bijproduct van de geothermische elektriciteitscentrale van Svartsengi. Het water is rijk aan mineralen, silicaten en blauwwieren die het een lichtblauwe melkkleur geven. Prachtig!
Echt een bijzondere ervaring om hier te zijn, super relaxed en prachtig om te zien. Bij de bar in het water halen we lekkere smoothies en later halen Linde & Leonie nog maskers bij the mask bar. Na 2,5 uur relaxen zijn we helemaal zennnnnn en gaan we op weg naar ons AirPort hotel in Kevlavik. Onderweg tanken we de auto nog netjes vol en onszelf ook maar gelijk.
Thomas en Martijn brengen de auto weg en hebben daar natuurlijk geen leuk gesprek bij het inleveren van de auto. Uiteindelijk krijgen we een refund en dat is toch ook niet meer dan terecht...
Maar geen zin om daar te lang bij stil te staan want het is tenslotte vakantie en we waren nog zo zennnnn! 😉
Vanavond maar vroeg te bed want de AirPort shuttle brengt ons om 6.00 uur naar de luchthaven want we vliegen al om 7.40 uur. Welterusten! 😴😴
Geschreven door Martijnleonieenkids