Tinghir

Marokko, Tinghir

5 uur ging de wekker! Als je de zonsopgang wil zien in de Sahara moet je vroeg op. Ik moet zeggen dat ik heerlijk heb geslapen in de tent. Ik kleed me snel aan en toen ik op het punt stond de tent te verlaten zag ik toch nog een dode kakkerlak….: mmmm die lag er gisteren niet🤭
Bij de ingang staat Hassan ons op te wachten om ons mee te nemen voor een wandeling om de zonsopgang te bewonderen. Het is een flinke klim, op zo’n dromedaris gaat het een stuk makkelijker! We lopen in het maanlicht wat voldoende is om te zien waar we moeten lopen. Het is wel even wachten tot de zon opkomt. In de tussentijd word ik tot mijn knieën ingegraven in het woestijnzand. Veel Marokkanen komen naar de woestijn om zich in te laten graven. Het warme zand is goed voor reuma en artrose. Ik laat het even bij mijn onderbenen. Ja hoor de zon komt langzaam op en zorgt voor een schitterend ligt. Hassan is inmiddels erg goed in foto’s maken met de iPhone en maakt een aantal leuke foto’s van ons. We lopen terug naar het hotel om te ontbijten en onze koffers te pakken.
We rijden vandaag naar Tinghir. Tinghir of Tinerhir is een stadje tussen de Hoge Atlas in het noorden en de Anti-Atlas in het zuiden.
Voor we naar het hotel gaan bezoeken we de Todrakloof. Door de kloof stroomt de Todgha rivier. Deze voormalig woeste rivier heeft de kloof uitgesneden en is tegenwoordig nog maar een klein, dun gletsjerbeekje. We maken een wandeling en zien dat er veel Marokkanen zijn die BBQ-en en kinderen die in het water spelen. Er zijn veel marktkraampjes waar souvenirs worden aangeboden.
Na de wandeling gaan we lunchen in een klein typisch Marrokaans restaurant. Na de lunch gaan we naar het Hotel. Het was een warme dag, 38 graden. We gaan verkoeling zoeken bij het zwembad.

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

dikke knuffel xxx

Mirko 2024-06-23 21:56:44

Knuffel terug Mirk!!

Manu.haar.avonturen 2024-06-23 22:02:55

Dat was een lange(en warme) dag! Zonsondergang en -opkomst in de Sahara mag je ook niet missen! Prachtig de foto's van de kasbahs met de palmbossen. Weer genoten van je verslagje en de mooie foto's. ❤

Heleen 2024-06-23 23:18:01

🤩💟

Cinzia 2024-06-24 00:40:40

Prachtig Ik beleef het gelijk opnieuw als ik jou mooie foto,s ziet Het is echt mooi daar Lekker genieten

Monique 2024-06-24 13:27:12

Ik geniet elk moment! Het is soms fysiek pittig maar de indrukken die ik op doe zijn het dubbel en dwars waard.

Manu.haar.avonturen 2024-06-24 20:09:03
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.