halloo,
Inmiddels zit ik alweer een maand in het mooie Suriname en heb ik nog tot eind februari om te genieten en genoeg ups en downs mee te maken.
Afgelopen weekend heb ik mijn eerste ''echte'' trip gehad. Een weekend vol reizen, kaaimannen vangen, gezelligheid, weinig slaap en een mooi feestje.
29 september moesten we ons melden om 16:00 uur midden in de stad. Hier verzamelden we met de hele groep. Tegen 16:30 uur vertrokken we richting Nickerie, hier hebben we bijna 5 uur over gedaan. We hadden verschillende tussen stops om te plassen, in de winkel wat kopen of om foto's te maken. Bij aankomst in Nickerie was het al donker en moesten we overstappen in houten bootjes. Tijdens de bootrit hebben we kaaimannen gespot en heeft de gids geprobeerd deze te vangen. Naeen aantal pogingen is het gelukt en hebben ze een kaaiman mee naar het ''kamp'' genomen. Om 23:15 uur kwamen we eindelijk aan bij onze slaapplek. Dit was een huisje op palen in het water met allemaal hangmatten waar we in moesten gaan slapen.
Aangekomen konden we op de foto met de kaaiman. Nou dit was geen succes voor mij (zie foto, echt mijn knapste foto). om 23:30 uur gingen we eindelijk avond eten, en hebben we een stukje kaaimannen vlees geproefd.
Na het eten hebben we met de groep gezellig gezeten en zijn we rond 01:30 uur naar onze hangmat gegaan om te slapen. Het duurde even voor ik lekker lag en überhaupt kon slapen, maar deze ervaring kan weer van ons lijstje.
s'ochtends werd ik wakker rond 06:00 uur al had ik het idee dat het al een uur of 8 was.. iedereen om mij heen was namelijk al uit de hangmat, we hadden namelijk een fantastisch uitzicht op het meer voor de zonsopkomst en hier keek iedereen naar. Ik had de perfecte plek om te slapen, ik kon namelijk van uit mijn hangmat de zonsopkomst zien.
Na deze prachtige zonsopkomst was er mogelijkheid om te kanoën. En ontbijten.
Om 10:00 uur zijn we weer op de houten bootjes gegaan en hebben we 2 uur lang vogels gespot. We hebben veel mooie en verschillende vogels gezien en genoten van de zon. Midden op het meer zijn we gestopt en konden we uit de boot gaan om een modderbad te nemen. Hier zijn we ongeveer een half uur geweest en zijn weer terug gegaan naar de slaapplek onderweg sprongen er verschillende vissen uit het water.. en ja ik had het geluk, er sprong een vis bij ons de boot in en wel bij mijn benen.. fantastisch!
om 13:00 uur vertrokken we weer met de bootjes richting Nickerie en ook tijdens deze bootrit hadden we het geluk dat er een groep vissen de boot in sprong en wel weer bij mij. Maar dit keer gelijk een stuk of 4.. ik heb nog nooit zo gespannen in een boot gezeten. Dit ritje duurde een uur en was dan ook blij dat we weer terug waren. Bij aankomst werden we weer opgehaald door onze busjes en zijn we naar onze nieuwe slaapplek gereden. Hier was een mogelijkheid om te zwemmen in het zwembad en lekker te chillen en een korte douche nemen zodat we ons weer een beetje schoon voelden.
Rond 18:00 uur gingen we richting een "dijk" hier zouden we de zonsondergang bekijken maar we waren een beetje laat.. Maar hebben de zon nog net onder zien gaan.
19:00uur weer terug naar ons verblijf hier zouden we gaan eten en ons klaarmaken voor parbo night.
Eten was verlaat doordat het in de stad zo druk was vanwege het festival.
Ook moesten we de slaaplekker verdelen. Je kon in een hangmat slapen, in een lokaal met airco of in tentjes.
Ik mocht gelukkig op een matrasje slapen in het lokaal met airco.
Na het omkleden en eten hebben we nog gezellig gezeten en zijn we naar parbo night gegaan.
Dit was een beetje vergelijkbaar met het bevrijdingsfestival in Groningen bij het grote podium. Veel Mensen, gezelligheid, muziek en voor de Nederlanders leuke dansjes. Weinig mensen waren aan het dansen op het festival. Alleen de groep Nederlanders en de Surinaamse gidsen die mee waren. En verder her en der wat mensen die dansen. En alle mannen die met ons wilde dansen kwamen dansend naar ons toe.
Het was een gezellige avond/nacht maar wel super warm. Het zweet liep ons letterlijk met stralen naar beneden.
Om 02:00 uur ben ik met een paar terug naar ons verblijf plaats gefietst.en ben ik lekker gaan slapen.
Zondag ochtend was ik alweer vroeg wakker, 08:00 uur.
Ik heb mijn zwemspullen gepakt en ben richting het zwembad gegaan. Hier waren al meer mensen en hebben lekker gezwommen en spelletjes gedaan.
Rond 10:00 uur gingen we ons omkleden en douchen en zijn we terug gegaan om te ontbijten en onze tassen weer te pakken om te vertrekken
Om 12:15 uur zijn we weer aan de lange busreis begonnen, na een tussenstop voor lunch reden we weer verder en waren tegen 19:00 uur thuis.
Thuis gelijk de tas uitgepakt, de was aangedaan en bed in gedoken. Want dit weekend heb ik erg weinig slaap gehad.
Dit weekend staat er ook weer een hoop op de planning. Gister zijn we weer uit geweest en morgen hebben we ons huisfeest! Weer een weekend vol leuke dansjes en gezelligheid.
Afgelopen week heb ik ook mijn laatste stage week gehad op de Couveuse afdeling. Na mijn eerste week zag ik het niet zitten om nog 4 weken daar stage te lopen en nu na week 5 vind ik het erg jammer om te vertrekken en naar een andere afdeling te gaan. Ik wist eindelijk wat ik kan doen, hoe een dag er uit ziet en wat er moet gebeuren en de collega's kenden mij steeds beter en ik hun. Ook werden ze naar mijn idee steeds aardiger en voelde ik me steeds meer thuis op de afdeling.
Ik werd zelfs uitgenodigd voor een begrafenis wat ik erg graag mee wilde maken en wilde zien wat de verschillen zijn. Helaas zijn Anouk en ik gister op de fiets door Paramaribo gefietst en hebben we gezocht maar konden we de begraafplaats helaas niet vinden en hadden we geen tijd meer om verder te zoeken omdat de dienst al begonnen was.
Ook ben ik deze week 2x met de ambulance mee geweest en reden we met volle snelheid en sirenes door Paramaribo naar het AZP, 1x moest een kindje daar heen omdat deze beademt moest worden en moesten dus met spoed naar het ziekenhuis en de 2de keer moest een kindje voor een echo naar het AZP. De heenweg reden we rustig en zonder sirene en de 2de keer reden we met sirene terug naar S'Lands hospitaal, maar ik heb geen idee waarom de sirene aan was. Maar ik kan het weer van mijn lijstje afvinken.
Aankomende maandag begin ik op de Kinderafdeling, ik heb er zin in en ben erg benieuwd wat ik ga tegen komen en wat ik moet gaan doen.
Dit was weer een kort verslag van mijn afgelopen weken en alvast een vooruitblik van wat gaat komen dit weekend.
Ik laat snel weer wat van me horen!
dikke kus
Geschreven door Loiss.avonturen