Om 9.00 uur vertrekken we richting de tafelberg. De meeste files zijn voorbij dus we kunnen lekker doorrijden. Als ik de gondel naar boven zie krijg ik het toch wel benauwd, het is wel erg hoog. Maar Paul is bij me dus ik ga het toch doen. Ik heb nog wel even gevraagd of er geen glazen bodem in zit 😊. Als we dichtbij de gondel zijn zie ik dat er in het midden een bankje staat. En aangezien iedereen bij het raam wil staan kan ik daar makkelijk gaan zitten. De reis naar boven valt me reuze mee. Eenmaal boven hebben we een gigantisch mooi uitzicht over de stad.
Hierna worden we afgezet aan de waterfront, dit is de haven van Kaapstad. Hier gaan we samen lekker bij het water lunchen. Om half 3 worden we bij de boot verwacht die ons naar Robbeneiland brengt.
Er blijken ook gewoon mensen te wonen op Robbeneiland. Ik dacht altijd dat hier alleen de gevangenis stond maar dit blijkt dus niet zo te zijn. We krijgen een rondleiding over het eiland. Eerst met de bus en dan de gevangenis zelf in. We zien de cel waar Nelson Mandela 18 jaar gevangen heeft gezeten. Dat is wel even slikken. Het stelt niet veel voor. Er ligt een matje op de grond en er staat een tafeltje met een bord en een beker erop. Dat is alles.
Het is erg interessant en indrukwekkend al is onze gids heel slecht te verstaan maar in grote lijnen kunnen we het wel volgen.
Bij terugkomst in de waterfront is het ondertussen half 7 dus we zoeken weer een tentje uit waar we samen gaan eten. Het wordt deze keer een pizza is weer eens wat anders dan al die grote stukken vlees.
Om half 10 haalt de bus ons weer op en gaan we terug naar het hotel.
Geschreven door Lilith66