We vervolgen onze reis weer door en langs het prachtige Namib-Naukluft National Park richting Swakopmund; onze volgende stop.
De weg blijft gravel/zand en ribbels , we raken eraan gewend. Het landschap op de route vandaag is fantastisch en zeer afwisselend. Onderweg 1x een Roadhouse; de plek om te tanken en te plassen en wat eten in te slaan voor lunch. Een belangrijke ontmoetingsplek. Rondom het benzinestation staan resten auto’s die de desert niet gehaald hebben 😳....wij hopen dat het wel gaat lukken. Verder is de route bijna uitgestorven . Wijzelf , enkele tegenliggers en wat inhalers veroorzaken grote stofwolken met hun auto op de gortdroge gravelwegen. Heel bijzonder. Uiteindelijk komen we in de middag aan bij ons hotel met terras en uitzicht op de grote golven van de zee. Ik lekker chillen/lezen/slaapje op de loungebank op terras. Lejo doet een flinke strandwandeling en zoekt een visrestaurantje voor s’avonds.
De volgende dag bekijken we de stad. De auto moet naar de garage dus dat kan ook daar. We krijgen voor deze dag een vervanger -een gigantische bak😱🚘.
Alles is modern hier, mooie luxe winkels en huizen en erg Duits , zelfs de restaurants .
We verbazen ons dat dit ook Namibië 🇳🇦 is. In WO 1 kwamen de Duitsers Namibië binnen en het is lang een soort Duitse kolonie geweest blijkt.
En ja hoor; smiddags komen we zelfs terecht op een soort kerstmarkt ( palmbomen, zon ,bier en een verdwaalde kerstboom).
ha ha. Frohe Weihnachten 🎄!! Van dit hele feestgedruis en versiering is hier verder nauwelijks iets van te merken in winkels-hotel-restaurants.
Geen opsmuk dus . Heel fijn vinden wij 👏Zoals al eerder verteld ;kerken genoeg hier ...dus kerst wordt hier deze week traditioneel volop met woord en zang gevierd !
Morgen reizen we verder richting noorden van Namibië.
Geschreven door Lejo-matina.op.reis