Halverwege

Spanje, Sahagun

Na het normale ritueel van gisteren ff heerlijk de oogjes dicht, benen op een deken, Siri aan het werk gezet voor de timer...wat luistert ze toch goed en ze praat alleen als je wat vraagt 😜.

Na het dutje een stapeltje overbodige papieren en een mooi rood plastic mapje met insteekhoezen weggegooid. Nog een te gaan, hierop staan de dagelijkse etappes. Dit heb ik en alle andere pelgrims gekregen bij het pelgrimsbureau in SJPDP. Nog 17 te gaan maar er zitten een paar lange bij, ik ga ze niet een op een lopen maar als leidraad wel handig.

Samen met Jan en Wilma weer een pelgrimsmenu gegeten. Het was beter dan gisteren... de wijn was goed en genoeg voor twee.

Na het eten terug gewandeld richting herberg. Er stond een Nederlandse camper geparkeerd, en ja hoor, ff praatje gemaakt, een schelvispekel, een Vlaardings drankje, gedronken. Gezellig.

Vanuit de herberg kon je een tussen door deurtje gebruiken om in de bar te komen en wie zaten daar toen ik binnenkwam, Jan en Wilma.

We hebben de kilometers van vandaag weer samen afgelegd.

Het mooiste van de dag was dat het lopen veel makkelijker ging dan de drie dagen hiervoor, heerlijk. Dan kan wandelen zelfs leuk zijn.

We hebben over redelijk vlak terrein gelopen, weer prachtige vergezichten, mooie wolken en een lekker wandeltemperatuurtje. Een paar pauzes gehad waarbij ik weer mensen zag die ik eerder had gezien. Ook weer nieuwe mensen ontmoet. Dit blijft leuk op de Camino. Tegen 15.00 uur was ik in de herberg. Het is een “gelovige” herberg, de overnachting kost € 5,—, hoe kan het hè?

Kom ik in de slaapkamer, kamer met vier bedden, zijn daar Bram en Jobea uit Vlaardingen. De mensen van de camper van gisteren. Weer gepraat met ze, blijken ze Annemarie (iemand die ik ken van heel vroeger) te kennen.

Tijdens de wasophangprocedure kwam ik Mariëtte weer tegen, die had ik ‘s middags ontmoet met Jan en Wilma.

Even samen boodschappen gedaan en een watertje dat langs de brouwerij is geweest getest. Samen met het stel uit Vlaardingen en de tafel was vol. Was weer gezellig.

Daarna nog even naar de mis geweest waar we de pelgrimszege hebben ontvangen. Heb in deze kleine drie weken meer kerken van binnen gezien dan in alle jaren daarvoor.

Tijdens de mis waren Jan en Wilma er ook. Via een kleine stadswandeling van Jan nog enige uitleg gehad over bouwstijlen enzo. Daarna nog, dit keer geen pelgrimsmenu, gegeten.

Terug in de herberg mijn wasje van de lijn halen en de dag achter me op slot gedraaid.

Groeten uit Sahagun

Geschreven door

Al 11 reacties bij dit reisverslag

Je leert snel Karel niet de was vergeten!

Ruud 2019-09-06 22:14:03

En weer een mooie etappe achter de rug! Ik ben niet een hele actieve facebooker, maar nu kijk ik elke dag naar uit naar je verslag😊

Gerda 2019-09-06 22:19:07

Wat is het toch leuk om zoveel verschillende mensen te ontmoeten. Heel bijzonder

Marie José 2019-09-06 22:26:47

Annemarie bijzonder...... Het brengt onverwachte dingen hè zo’n wandeltochtje. Goed gedaan broer! Meer meer meer van die verhaaltjes!

BRoertje G. 2019-09-06 22:29:06

Wat fijn dat het lopen je makkelijker afgaat! Klinkt gezellig allemaal. Slaap lekker.

willy 2019-09-06 22:46:28

Het schiet al op meneer van Norel. Goed bezig hou vol 💪💪💪 groeten uit Bonaire 🍺

Eddy 2019-09-06 22:51:52

Wat doen Bram en Jobea nou in een slaapkamer in een herberg terwijl ze een camper hebben????

Monique W. 2019-09-06 23:57:07

Weer een mooi verslag! Slaap lekker welterusten 😘

Carrie 2019-09-07 01:23:50

Top dat je nu ook geniet van het wandelen zelf. Volle bak genieten in de 2e helft!

Hans 2019-09-07 07:00:41

Mooie verhalen hoor, heel veel succes met de tweede helft.💪🏻👍🏻

Nolly 2019-09-07 09:25:52

Komt helemaal goed Karel! Fijn om te lezen dat het zo goed ging deze dag. Hou je taai!!

Henk 2019-09-07 19:40:08
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.