Vanmorgen hebben we een ontbijten op bij ons hotel, we waren daarna nog erg moe en zijn nog even gaan slapen. Best vermoeiend zo’n lange reis en het tijdsverschil. In de middag besloten we datgene er toch nog even op uit moesten. We hebben een tuktuk meneer aangesproken en hij heeft ons langs alle bezienswaardigheden in Negombo gereden.
We zijn begonnen bij de vismarkt, een zandstrand dat bedolven lag onder de netten met daarom gedroogde visjes. Er kwam een local naar ons toe die ons graag rond wilde leiden, achteraf bleek het alleen maar om geld te gaan. We gaven hem geld maar dat vond hij eigenlijk niet genoeg. Ondanks dat hebben we door hem wel plekjes gezien die we anders niet gezien zouden hebben. Zo heeft hij ons echt het vissersdorpje mee ingenomen waar de mensen wonen en we zijn langs de gevangenis gegaan. Toen we bij de tuktuk terug kwamen was die chauffeur een beetje boos. Hij had ons gezocht want die man met wie we mee waren gegaan bleek de mensen nogal eens lastig te vallen.
De volgende stop waar we langs kwamen was Negombo Dutch fort en de gevangenis. We hadden dit eigenlijk al met de meneer van de vismarkt gezien maar durfde dat niet te zeggen.
Vervolgens gingen we naar een spice garden, hier maakte de mensen homeopatische middelen. Als laatst gingen we naar een tempel. Ik had een te kort broekje aan en Willem had blote schouders, beide kregen we een omslagdoek. Het was een mooie kleurrijke tempel.
Vanavond hebben we pizza gegeten bij Boccia. Daarna hebben we met de familie in Nederland gefacetimed en hebben we onze tas ingepakt, morgen komt Dayan onze tuktuk brengen en gaan we weer verder. Welterusten (00.30 uur).
Geschreven door Iris.en.willem.op.reis