We schieten alweer lekker op.

Zweden, Åmål

Een vrolijk zonnetje lokte ons uit de tent. Direct uit de tent even een frisse duik en je bent meteen wakker.

Zo zaten we alweer om half 9 op onze stalen ros. We fietsen nu aan de westkant van het Vanern meer. Deze kant is beduidend ruiger, meer bebost en heuvelachtiger dan de oostkant.
We kruisen de snelweg E45 rond 9 uur. Je kan het je niet voorstellen, maar er is hier nagenoeg geen verkeer op.

De vaart zit er lekker in, je kan merken dat de beentjes weer langzaam sterker worden.
Zo zijn we rond 11:00 in Saffle, de eerst volgende plaats na de Karlstad regio van enige betekenis.
Mooi op tijd voor een lekker bakkie. Bij vele konditureien krijg je een gratis refill in Zweden. Zo ook hier. Is dat even boffen.

Saffle is met zo’n 10000 inwoners een klein maar best leuk plaatsje. Hier gaan we een oude sluisje over en volgen het kanaal een stukje. http://safflekanal.se/

Vanaf Saffle is het ongeveer nog slechts 30 km naar Amal. Amal is een leuk toeristisch stadje en daar willen we de nacht voor het laatst deze reis aan het Vanern meer doorbrengen.

We komen redelijk vroeg op de camping aan en gaan eerst maar even op het strandje genieten van deze stralende dag met volle zon en 20 graden. Wel in het zonnetje blijven want de wind blijft koud.

Vanavond nog even het stadje verder verkend. Het toeristen seizoen begint hier pas half juni en er is nog veel gesloten. Dat doet een beetje afbreuk aan het imago van zo’n plaats en is jammer voor de toch al aardig wat campers die er staan.
Gelukkig vonden we nog een leuk terras waar we nog wat konden drinken.

Vergat ik ook nog mijn stuurtas mee te nemen. Gauw terug gefietst en gelukkig hadden ze die al apart gezet.

Morgen nog een stukje van het Vanern meer route en dan pakken we een deel van de union route richting Noorwegen.

Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Blj dat je tas apart gezet is. Weer een mooie dag Herman en Gerry . Wat een avontuur slaap fijn

Marian 2023-05-31 22:33:52

Misschien wat fris, maar gelukkig hebben jullie het nog droog. Stoer dat zwemmen in de ochtend. Ga lekker verder met het genieten van jullie reis en ik lees met veel plezier de verslagen, groet

Rik 2023-06-01 08:13:02

Nice Pictures! Sweden is such a clean and neat place Then there's the highway with only one vehicle on it! The last picture.. What is that plant?

Grant 2023-06-01 17:05:49

Grant, it’s a tree, but I don’t know yet what kind off.

herman-Gerry-reisblog 2023-06-01 17:13:08

Schitterend

Wilfred 2023-06-01 20:44:57
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.